Haibike

Kategorie
Filtry
Cena

 

Początek istnienia firmy datuje się na 1921 rok kiedy to rowerzysta Engelbert Wiener założył w Schweinfurcie firmę handlową E. Wiener. 25 lat później została ona przejęta przez wnuka – Bernarda Seufferta. Dokładnie 7 lat później powstała pierwsza fabryka Winora z rowerową linią montażową. Kolejne lata to ciągły rozwój firmy, która w 1996 roku postanowiła wprowadzić do sprzedaży markę Haibike. W 1997 prowadzenie firmy przejmuje wnuczka i łączy ją z Derby Cycle Corporation. W 2001 trafiają pod skrzydła holenderskiej grupy Accell, gdzie przez kolejne 19 lat zdobywa i utrzymuje pozycję jednego z największych graczy na rynku rowerowym na świecie.

Haibike - rowery

Produkowane przez markę Haibike rowery są owocem wielu lat wytężonej pracy całego zespołu projektowego. Innowacje, które marka Haibike wprowadza do swoich konstrukcji, od lat są uważane za wzorcowe w środowisku rowerowym i powtarzane przez innych producentów. Oferowane przez markę Haibike rowery odniosły wielki sukces w 2010 roku, ponieważ na europejskich targach Eurobike marka Haibike postanowiła zaprezentować wszystkim obecnym swój pierwszy elektryczny rower górski. Zaprezentowane przez markę Haibike rowery uzyskały same pozytywne reakcje i tym samym spotkały się z aprobatą. W tamtym momencie żaden z pozostałych producentów rowerowych nie był w stanie, zaprezentować rowerów z napędem elektrycznym, które umiałyby sobie poradzić w trudnym, górskim terenie. To wydarzenie jasno pokazało, że projektowane przez markę Haibike rowery są tak naprawdę numerem jeden w branży elektrycznych rowerów górskich. Rozwiązania technologiczne użyte w pierwszym modelu elektrycznym Haibike były niejednokrotnie kopiowane po premierze na Eurobike, ponieważ nie miały sobie równych. W związku z faktem, że zaprezentowane przez markę Haibike rowery zdobyły tak wielkie zainteresowanie na targach Eurobike, rowery te rozeszły się w zaskakującym tempie.

Haibike MTB

Haibike MTB to grupa rowerów, którą firma Haibike w dalszym ciągu rozwija, tworząc kolejne innowacyjne konstrukcje. Oprócz rowerów elektrycznych marka Haibike oferuje również klasyczne rowery MTB bez silnika elektrycznego. Rowery górskie z grupy Haibike MTB to wyczynowe rowery dedykowane głównie do jazdy w wymagającym górskim terenie. Rowery są wyposażone w niezawodne podzespoły i części, które zostały wyprodukowane z materiałów najwyższej jakości, w taki sposób, aby każdy przeznaczony do sprzedaży rower górski sprawdził się w nawet w najtrudniejszych warunkach.

 

Rowery Haibike są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każdy rowerzysta może wybrać coś dla siebie. Popularne rowery Haibike sprawdzają się wyśmienicie na większości leśnych szlakach oraz szutrach. Rowery górskie Haibike MTB oferowane w naszym sklepie dzięki swojej przemyślanej konstrukcji są lekkie, wytrzymałe oraz posiadają doskonałą amortyzację. Rowery górskie Haibike MTB mają szerokie opony, które gwarantują najlepszą przyczepność podczas jazdy po każdej nawierzchni. Rowery MTB marki Haibike cechują się innowacyjnym podejściem do tworzenia geometrii ramy, która oferuje dużo estetyki i komfortu w naszym rowerze. Klasyczne rowery górskie ze znakiem Haibike są dostępne zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Haibike - rower elektryczny

Każdy oferowany przez markę Haibike elektryczny rower górski może zostać wyposażony w system komunikacji eConnect. System polega na umieszczeniu w rowerze dodatkowych modułów takich jak GPS, GSM oraz Bluetooth. Dzięki systemowi eConnect nasz rower może połączyć się z siecią, otwierając przed nami całkowicie nowe możliwości. Dzięki modułowi GPS oraz GSM można namierzać swój rower w sytuacji kiedy rower zostanie skradziony. Moduł Bluetooth umożliwia na połączenie naszego roweru z naszym smartfonem i wyświetlanie wszystkich parametrów na bieżąco dzięki dedykowanej aplikacji.

 

Nie każdy sprzedawany przez markę Haibike elektryczny rower jest wyposażony w system eConnect. Jeśli nasz rower nie jest fabrycznie wyposażony w system eConnect, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki system dokupić osobno i zamontować go w naszym rowerze elektrycznym. W obecnej chwili każdy oferowany przez markę Haibike elektryczny rower górski posiada system montażowy umożliwiający łatwe i szybkie zamocowanie różnych dodatkowych akcesoriów do ramy naszego roweru. Każdy sprzedawany przez markę Haibike elektryczny rower kupiony w sklepie rowertour.com posiada fabrycznie zaimplementowane ograniczenie prędkości do maksymalnie 25 km/h. W tej chwili do wszystkich modeli rowerów Haibike można dokupić w naszym sklepie tzw. Speedbox, który ściąga fabryczne ograniczenie prędkości.

 

Każdy kolejny wyprodukowany przez markę Haibike rower elektryczny postanawia wywrócić rynek rowerowy o 180 stopni. Właśnie z tego względu Haibike jako jedna z pierwszych marek zdecydowała się zintegrować komponenty systemu Bosch, Yamaha i baterię bezpośrednio z ramą roweru. W związku z tym rozmiar silnika został zmniejszony o 38%. Haibike postanowił wizualnie zintegrować wszystkie elementy napędowe z rowerem. Widoczne elementy i podzespoły, które pozostawiono na miejscu, wyróżniają się jako cechy kształtujące wygląd całego roweru Haibike.

 

Rowery Haibike oferowane w naszym sklepie rowertour.com słyną z zastosowania w nich nowoczesnych rozwiązań i funkcjonalności, które bezpośrednio przyczyniają się do znacznej poprawy oferowanych osiągów oraz do poprawy komfortu jazdy. Jednym z najważniejszych technologii to metoda tworzenia podzespołów, która została zaimplementowana przez projektantów Haibike wprost z motocyklowych linii produkcyjnych. Chodzi mianowicie o odlewanie grawitacyjne, które polega na tworzeniu precyzyjnych, lekkich, a zarazem trwałych elementów i podzespołów do rowerów ze znakiem Haibike. Podczas produkcji modeli elektrycznych Haibike ta technologia jest wykorzystywana do wytwarzania trwałego podwozia silnika, który jest kluczem i pełni zarazem wiele innych funkcji w tych jednośladach. 

 

Stworzony przez markę Haibike rower elektryczny z wyświetlaczem, był pierwszym na świecie, który został wyposażony w pełni wbudowany w mostek roweru i pełni funkcję swojego rodzaju centrum sterowania. Dzięki temu wyświetlacz nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a ponadto jest niezwykle wytrzymały na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Wyświetlacz taki pokazuje podstawowe informacje dotyczące podstawowych parametrów jazdy. W ten sposób każdy kolarz może monitorować swoje postępy oraz osiągi.