Wyświetlacze do rowerów elektrycznych

Filtry
Marka
Bosch
Haibike
Shimano
Yamaha
Cena

Rodzaje wyświetlaczy do rowerów elektrycznych

Wyświetlacze do rowerów elektrycznych można podzielić na kilka podstawowych rodzajów, które zaspokoją potrzeby różnych użytkowników. Najlepszym podziałem, który jest dla Was jednocześnie prosty i czytelny jest technologia wykonania ekranu. Możecie więc wybrać:

Na rynku znajdziemy także wyświetlacze dotykowe, najczęściej droższe niż LCD i LED i wyświetlające informacje na kolorowych panelach. Wyświetlacz do roweru elektrycznego możemy też podzielić ze względu na konstrukcję - samodzielne jednostki z funkcjami informacyjnymi i zespolone z układem sterującym silnikiem i poziomem jego mocy.

Funkcje wyświetlacza w rowerze elektrycznym

Najczęściej wyświetlacz w rowerze elektrycznym spełnia identyczne funkcje jak dobry licznik rowerowy lub komputer rowerowy. Podaje więc czas, dystans, kadencję i prędkość, rzecz jasna będzie też Was informować o poziomie naładowania baterii - to potrafią nawet najprostsze modele. Te sprzężone z układem sterującym wzbogaca się o tryby pracy (normalny, turystyczny, turbo), a topowe modele jak Shimano STEPS SC-E6100 potrafią liczyć moc, wskazują aktualne przełożenie (jeśli działa z systemem Di2) i szacują pozostały zasięg. Część tych urządzeń jest bezprzewodowa, część pracuje w oparciu o połączenie na kabelku.

Czy wszystkie wyświetlacze są kompatybilne ze wszystkimi typami rowerów elektrycznych?

Część topowych modeli, jak wspomniany STEPS SC-E6100 radzi sobie przyzwoicie w środowisku e-bike również tam, gdzie nie zawsze pracuje na podzespołach Shimano. Takich informacji musicie jednak szukać w specyfikacji urządzeń - są precyzyjnie podawane a firmy rzadko dzielą się środowiskiem pracy i między Boschem a Yamahą mogą istnieć naturalne przeszkody w funkcjonowaniu. Warto, by pozostawać w jednym wybranym otoczeniu sprzętowym - wtedy współpraca poszczególnych komponentów najczęściej układa się bardzo dobrze. Zapraszamy do poznania naszej oferty - wyświetlacz do roweru elektrycznego to istotny element współczesnego e-bike który daje Wam kontrolę nad rowerem i jego zasilaniem.

 


zamknij [x]