Baterie do rowerów elektrycznych

Filtry
Marka
Shimano
Yamaha
Cena

Żywotność baterii w rowerach elektrycznych

Bateria do roweru elektrycznego nie jest urządzeniem wiecznym - to możemy powiedzieć Wam na pewno. Niemniej innowacyjna technologia jej tworzenia, nieustannie udoskonalana i intensywna sprawia że z każdą generacją żywotność akumulatorów wzrasta. Bateria elektryczna do roweru nie ma oczywiście takiej mocy jak samochodowa czy motocyklowa, niemniej nie odstaje od nich żywotnością. Nowoczesne modele takie jak Shimano STEPS BT-E8014 wytrzymują nawet 1000 cykli ładowania, przy czym producent zapewnia że po przekroczeniu tej liczby jego bateria wciąż jest w stanie naładować się do 60% swojej wyjściowej mocy czyli około 300 Wh. Podobną żywotność mają baterie Yamahy i Boscha - wybór należy przede wszystkim do Was, w zależności od posiadanego silnika i jego zapotrzebowania na energię.

Rodzaje baterii do rowerów elektrycznych

Baterie do rowerów elektrycznych możecie podzielić ze względu na ich konstrukcję - to najlepszy podział. Tu mamy w zasadzie dwóch graczy: baterie litowo-jonowe (Li-Ion) lub litowo-polimerowe. Oba są wytrzymałe na wstrząsy, stosunkowo szybko się ładują i mają niską masę. Modele litowo-polimerowe są nieco gęstsze i przez to droższe. Na rynku mamy też modele żelowe, które wymagają jednak bardzo specyficznego podejścia, a ich odporność na wstrząsy jest słaba. W rowerach elektrycznych praktycznie ich już nie ma - przeładowany akumulator żelowy mógł eksplodować, a jego masa własna jest dużo większa niż posiadającego taką samą moc odpowiednika litowo-jonowego.

Typy baterii do rowerów elektrycznych

Możecie też podzielić baterie na miejsce ich mocowania. Część możemy montować pod bagażnikami z tyłu, gdzie nie rzucają się w oczy i nie zakłócają geometrii roweru. Drugim popularnym miejscem jest dolna rura ramy - tu najczęściej bateria do roweru elektrycznego jest konforemnym kontenerem montowanym w specjalnie przygotowanym miejscu. Takie rozwiązanie jest dużo lepsze - odległość baterii od silnika jest mała i nie wymaga ingerencji użytkownika w montaż. Nie ma żadnych wtyczek, przejściówek i problemów - naładowaną baterię zatrzaskujemy w przygotowanym na nią zamku w ramie i jest gotowa do działania.

Jak wybrać akumulator do roweru elektrycznego?

Stawiajcie na markowe rozwiązania. Uznany producent to gwarancja ilości cykli, wytrzymałości, pracy w trudnych warunkach i trzymania się rzeczywistych, deklarowanych parametrów użytkowych. Drugi koronny argument - bateria w specyfikacji której napisano, że będzie pasować do modelu X na pewno będzie do niego pasować. Trzeci - wykonanie dobrego akumulatora gwarantuje Wam kompatybilność z osprzętem, ładowarkami i silnikami. Wybór jest prosty, o ile pozwolicie sobie w nim pomóc. Dzięki naszej ofercie nie musicie obawiać się kompromisowych i niesprawdzonych rozwiązań. Zapraszamy do jej poznania i dokonania wyboru - Wasze baterie do rowerów elektrycznych są już u nas.

 


zamknij [x]