Ładowarki do rowerów elektrycznych

(1)
Marka
Shimano
Cena
Ocena klientów

Dlaczego warto mieć swoją ładowarkę?

Ładowarka do roweru elektrycznego nie jest dla nas obciążeniem wymagającym dużego wysiłku a jej nieobecność może znacząco obniżyć komfort podróży - w wielu przypadkach zabrać go wręcz dokumentnie. Wyobraźmy sobie sytuację - jesteśmy w górach, na wyprawie. Obliczyliśmy że nasz silnik wytrzyma na jednym ładowaniu, ale w trakcie wyprawy okazuje się, że mamy objazd, odjeżdżamy w bok do jakiejś atrakcji, a po drodze zmienia się pogoda. Co wtedy? Ładowarki do roweru elektrycznego zmieniają ten obraz i pozwalają w pełni cieszyć się pokonywanymi kilometrami, bez obaw o nagłą utratę energii.

Jak wybrać odpowiednią ładowarkę do roweru elektrycznego?

Inwestując w wysokiej jakości ładowarkę do e-bike'a, zyskujemy komfort, niezawodność i bezpieczeństwo. Szybkie ładowanie pozwala na długie i intensywne użytkowanie roweru elektrycznego, bez obaw o wyczerpanie baterii w najmniej odpowiednim momencie. Ponadto nowoczesne ładowarki wyposażone są w różnorodne zabezpieczenia – przed przegrzaniem, przeciążeniem czy zwarciem. Oto kilka podstawowych cech, które powinniście brać pod uwagę wybierając swój model ładowarki.

Kompatybilność

Ładowarka do roweru elektrycznego zamienia prąd z sieci 220 V na taki, którego używa Wasz silnik i który jest w stanie magazynować Wasza bateria. Niezwykle istotna jest więc znajomość modelu silnika i baterii jakie posiadacie w swoim rowerze elektrycznym. Możemy wtedy idealnie dobrać model, rodzaj i typ ładowarki do posiadanego przez Was modelu. Jednocześnie w ogromnej większości jest to podstawa gwarancji i właściwego funkcjonowania całości.

Czas ładowania

Markowe ładowarki do roweru elektrycznego napełniają baterię silnika szybko i wydajnie. Wynika to z nowoczesnej konstrukcji baterii, ale i odpowiedniej ładowarki. Obecne modele potrafią ładować się od czterech do ośmiu godzin do pełna, wydłużyła się też ilość cykli ładowania.

Rodzaj baterii

Istnieje wiele rodzajów baterii do silników rowerowych, włączając modele żelowe i litowo-polimerowe. Niemniej najpopularniejsze są modele Li-ON, czyli litowo-jonowe. Mają one najlepszy stosunek mocy do masy, są najbardziej wytrzymałe na wstrząsy i swobodnie wytrzymują nawet 800 cykli ładowania. W dodatku, w odróżnieniu choćby od modeli niklowo-kadmowych, typowe baterie Li-ON możemy doładować w zasadzie dowolnie kiedy chcemy - potrzebna będzie tylko odpowiednia ładowarka do roweru elektrycznego.

Moc ładowania

Ładowarki do roweru elektrycznego przetwarzają napięcie sieciowe 220 V na przyswajalne przez baterię prądu stałego. W wypadku modeli Yamahy są to wartości 42 V i 4 ampery, w wypadku nowszych modeli Bosch - 36 V i 4 ampery. W przypadku niektórych modeli Haibike bateria ma 2 ampery i także one wymagają dedykowanej ładowarki Bosch o mocy 36 V (model Compact Gen2 2A). Jedyne czego potrzebujecie to zasilanie z prądu sieciowego.

 

 

Ładowarka do roweru elektrycznego to nieodłączny element każdej e-bike'owej przygody. Wybierając odpowiedni model, jesteśmy w stanie znacznie zwiększyć wydajność naszego roweru oraz cieszyć się komfortem jazdy przez długie lata. Dlatego warto zadbać o to, by była dopasowana do Waszych potrzeb. Zapraszamy - poznajcie naszą ofertę i wybierzcie właściwy model.

 


zamknij [x]