Łańcuchy do rowerów elektrycznych

Filtry
Marka
Connex
KMC
Shimano
XLC
Cena
Kolor
czarny
srebrny
Liczba biegów
1
6
7
9
10
11
12
Liczba ogniw
112
118
122
124
126
130
136
138

Jaki łańcuch do roweru elektrycznego wybrać?

Przy wyborze łańcucha do Waszego e-bike'a kierujmy się kilkoma podstawowymi parametrami. Jednym z najistotniejszych jest oczywiście liczba ogniw - zależy ona od tego jak rozbudowany układ napędowy mamy ale zbyt mała będzie skutkować niewłaściwą pracą przerzutek i samego łańcucha. Modele do e-bike mają dużą liczbę ogniw dla dokładnej regulacji - Shimano STEPS nawet 138. Drugim poważnym kryterium jest układ na jakim łańcuch będzie pracować. Producenci starają się nas przekonywać - skądinąd słusznie! - że na danym układzie najlepszy jest łańcuch, który sami zaproponują, jak w systemach Shimano STEPS czy SRAM XG. Gwarantuje to idealną pracę - komponenty są do siebie doskonale dopasowane i przetestowane dla uzyskania jak najlepszych efektów. Możemy jednak wybrać łańcuchy kompatybilne i przetestować je na swoim rowerze - choćby od XLC czy KMC, przy czym te firmy rzetelnie i dokładnie informują do jakich układów ta kompatybilność działa.

 

Łańcuch do roweru elektrycznego powinien być wzmocniony, niektórzy producenci jak Shimano powlekają ogniwa specjalnymi fluidami. Przy wyborze kierujmy się oznaczeniami producentów - czytelny symbol "E" na opakowaniu czy wyraźna informacja że łańcuch jest przeznaczony dla elektrycznych rowerów, znacznie ułatwia wybór i ogranicza późniejsze trudności.

Łańcuchy rowerowe do e-bike'ów - kluczowy element napędu

Zachęcamy do tego, aby Wasz łańcuch do roweru elektrycznego był produktem z wysokiej półki. Topowe modele KMC E12 BlackTech, Shimano STEPS CN-E6090 czy XLC CC-C11 kosztują nieco powyżej 200 zł. Otrzymujecie za to produkt, który da Wam dużą swobodę pracy. Z jednej strony będzie minimalizować zużycie drogich zębatek i kaset, będzie też płynnie pracować podczas zmiany przełożeń i skutecznie poradzi sobie nawet w układzie 1x10. Co najważniejsze - dobry łańcuch to minimalizacja strat energii w układzie napędowym i jej efektywne przenoszenie z korby na tylną oś. A to z kolei przekłada się w sposób kompletny na komfort użytkowania roweru elektrycznego, swobodę i wygodę jego użytkowania. Dlatego też uważamy, że to opłacalna i ze wszech miar istotna inwestycja.

 

Aby była udana, warto rozejrzeć się po naszej ofercie i wybrać właściwy model, w czym oczywiście możemy Wam pomóc. Niezależnie od tego w jakim rowerze i na jakie warunki - dobry łańcuch do roweru elektrycznego możecie u nas znaleźć w wielu interesujących wersjach i w różnym pułapie cenowym. Dobierzcie model pod Wasze indywidualne potrzeby.

 


zamknij [x]