Rower elektryczny Haibike LYKE CF 10 jest doskonałą propozycją dla tych, którzy cenią sobie lekkość oraz szybkość. Ten e-bike MTB reprezentuje nowatorską serię jednośladów elektrycznych niemieckiej marki, która wyróżnia się wyjątkowo niską wagą, co czyni te rowery niezwykle wszechstronnymi oraz przyjemnymi w użytkowaniu. Lekka, a przy tym w pełni amortyzowana konstrukcja Haibike LYKE CF 10 sprawia, że nada się on zarówno do spokojnych wycieczek, jak i wymagających dyscyplin, jak trail czy enduro.
Aby ograniczyć masę e-bike’a, projektanci postawili na całkowicie karbonową (zrobioną z włókna węglowego) ramę – jest to najlepszy możliwy wybór pod względem lekkości, a do tego taka rama charakteryzuje się dobrą, naturalną amortyzacją. Geometria roweru elektrycznego Haibike LYKE CF 10 jest agresywna, co ułatwia szybką jazdę. Model należy do grupy full-suspension, więc dysponuje amortyzatorem przednim (Rock Shox Pike Select+ Charger 3.1 RC2 o skoku 140 mm) oraz tylnym (Rock Shox Deluxe Select+).
Największą innowację stanowi jednak silnik elektryczny. Haibike zdecydował zastosować ultralekki model Fazua Ride60 o momencie obrotowym 60 Nm i współpracujący z baterią o pojemności 480 Wh. Jednostka znajduje się w rurze podsiodłowej, dzięki czemu punkt ciężkości e-bike’a jest obniżony, a to pozytywnie wpływa na jego stabilność.
W rowerze elektrycznym Haibike LYKE CF 10 zajedziesz też niezwykle płynnie działający, napęd 12-biegowy SRAM Eagle 90 T-Type oraz niezawodne w nawet najgorszą pogodę – hydrauliczne hamulce tarczowe SRAM DB8 Stealth.
| Producent | HAIBIKE |
| Płeć | unisex |
| Kolor | czarny |
| Moc silnika | 250 W |
| Model silnika | Fazua Ride60 |
| Moment obrotowy | 60 Nm |
| Wyświetlacz | Fazua Ride 60 LED Hub |
| Model akumulatora | Fazua Energy |
| Pojemność akumulatora | 480 Wh |
| Umiejscowienie akumulatora | zintegrowany, rura podsiodłowa |
| Zasięg | do 100 km* |
*Szacunkowy dystans pochodzi z kalkulatora producenta silników i odnosi się do kolarza o wadze 75 kg pedałującego z kadencją 80/min, który porusza się po asfaltowej trasie ze sporadycznymi podjazdami. W czasie letniej pogody z umiarkowanym wiatrem.
| Rozmiar ramy | 17" |
| Materiał ramy | włókno węglowe |
| Amortyzator | Rock Shox Pike Select+ Charger 3.1 RC2, skok 140 mm |
| Damper | Rock Shox Deluxe Select+, 210 x 52,5 mm |
| Stery | Acros ICR Top cup / bottom BlockLock ZS56/ZS56, półzintegrowane |
| Napęd | 1x12 |
| Przerzutka tylna | SRAM Eagle 90 T-Type 12s |
| Manetki | SRAM Eagle 90 T-Type Single Click Trigger |
| Mechanizm korbowy | Rotor Crankset for Fazua, 165 mm |
| Kaseta | SRAM XS-1270 Eagle T-Type, 10-52T |
| Łańcuch | SRAM Eagle 70 T-Type 12s |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | SRAM DB8 Stealth |
| Rozmiar koła | 29" |
| Obręcze |
XLC WR-M49 SL Disc 30/622, 32H |
| Opony p/t |
Continental Xynotal Trail Endurance, 60-622 |
| Piasta przednia | XLC HF-M55 Boost, 15 x 110 mm |
| Piasta tylna | XLC HR-M55 Boost, 12 x 148 mm |
| Wspornik kierownicy | XLC ST-M50, 35 mm |
| Kierownica | XLC HB-M34, 35 mm |
| Chwyty | XLC GR-S34 Gravity Grip |
| Wspornik siodła |
b/d |
| Siodełko | Prologo Proxim W450 Performance, 145 mm |
| Pedały | b/d |
Ramy Elektryczne
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...