Rower elektryczny Haibike AllTrail 10 High to idealna propozycja niemieckiej marki dla kolarzy, którzy lubią zarówno poszaleć na szosie, jak i wybrać się na bardziej terenową trasę. Jeśli szukasz e-bike’a wielofunkcyjnego, nie chcesz kupować kilku jednośladów – warto bliżej przyjrzeć się Haibike AllTrack 10. Zwłaszcza że model doskonale łączy w sobie wielozadaniowość z gwarantem komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa.
Podstawę i najbardziej rzucający się w oczy element e-bike’a stanowi jego rama. Wykonano ją z aluminium, które gwarantuje wytrzymałość przy jednocześnie dość niskiej wadze. Geometria jednośladu umożliwia wygodne przemieszczanie się zarówno po asfalcie, jak i górskich ścieżkach. Bardzo ważną informacją jest to, że Haibike AllTrack 10 to tzw. full – z przodu i z tyłu wzbogacony został o system amortyzacji. Widelec Rock Shox Psylo Gold RC oraz damper Rock Shox Deluxe Select bez problemu niwelują większość wstrząsów od podłoża. Skok zarówno widelca, jak i dampera wynosi 140 mm.
Rower elektryczny Haibike AllTrack 10 dysponuje mocnym silnikiem Bosch Performance Line CX o momencie obrotowym 85 Nm, współpracującym z akumulatorem Bosch PowerTube o pojemności 800 Wh. Taki zestaw świetnie wspomaga pedałowanie i sprawdzi się nawet podczas długich wycieczek. Model wyposażono też w napęd 1x12 SRAM Eagle 70 T-Type, więc nie musisz się martwić, że zabraknie Ci przełożeń. Z kolei o szybkie i skuteczne hamowanie zadbają niezawodne hamulce tarczowe SRAM Eagle 70 T-Type.
| Producent | HAIBIKE |
| Płeć | unisex |
| Kolor | błękitny |
| Moc silnika | 250 W |
| Model silnika | Bosch Performance Line CX |
| Moment obrotowy | 85 Nm |
| Wyświetlacz | Bosch Kiox 300 |
| Model akumulatora | Bosch PowerTube |
| Pojemność akumulatora | 800 Wh |
| Umiejscowienie akumulatora | zintegrowany, w ramie |
| Zasięg | do 100 km* |
*Szacunkowy dystans pochodzi z kalkulatora producenta silników i odnosi się do kolarza o wadze 75 kg pedałującego z kadencją 80/min, który porusza się po asfaltowej trasie ze sporadycznymi podjazdami. W czasie letniej pogody z umiarkowanym wiatrem.
| Rozmiar ramy | 16" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | Rock Shox Psylo Gold RC, skok 140 mm |
| Damper | Rock Shox Deluxe Select, 205 x 60 mm |
| Stery | Acros Blocklock 135° AZX-220-R4 ZS44/ZS56, półzintegrowane |
| Napęd | 1x12 |
| Przerzutka tylna | SRAM Eagle 70 T-Type 12s |
| Manetki | SRAM 70 T-Type Single Click Trigger |
| Mechanizm korbowy | XLC CR-E18 Crankarms, 165 mm |
| Kaseta | SRAM XS-1270 Eagle T-Type, 10-52T |
| Łańcuch | SRAM Eagle 70 T-Type 12s |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | SRAM DB4 Stealth A-MAJIG |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze |
XLC WR-M47 SL Disc 30/584, 32H |
| Opony p/t |
Continental Xynotal Trail Endurance, 60-584 |
| Piasta przednia | XLC HF-M55 Boost, 15 x 110 mm, 32H |
| Piasta tylna | XLC HR-M55 Boost, 12 x 148 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | XLC ST-M50, 35 mm |
| Kierownica | XLC HB-M34, 35 mm |
| Chwyty | XLC MTB Grip Set VLG-1751D2 |
| Wspornik siodła |
XLC Dropper SP-T21, 34,9 mm |
| Siodełko | XLC SA-S10 Sport, 143 mm |
| Pedały | XLC Flat Pedal PD-M29 |
Ramy Elektryczne
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...