Rower elektryczny Haibike Trekking 9 ABS High jest wszystkim, czego potrzebujesz zarówno na wszelkie codzienne dojazdy, jak i dalekie, epickie wycieczki. Ten e-bike turystyczny to nowy flagowy model w katalogu niemieckiej marki – oferuje doskonałą kombinację komfortu, bezpieczeństwa i wszechstronności. Wyposażono go w szereg najnowocześniejszych rozwiązań, w tym system ABS, który eliminuje blokowanie przedniego koła – przekonaj się sam, co potrafi Haibike Trekking 9 ABS High!
E-bike skonstruowano na bazie ramy wyprodukowanej z wysokiej klasy stopu aluminium – materiału bardzo plastycznego, lekkiego, a przy tym wytrzymałego. Jego geometria pozwala na przyjęcie idealnej pozycji do wygodnego przemieszczania się na długie dystanse, a wysoko położona górna rura przywodzi na myśl klasyczne jednoślady. Do tego rower elektryczny Haibike Trekking 9 ABS High dysponuje widelcem amortyzowanym SR Suntour SF24-MOBIE34-Boost-ABS-EQ-2CR-DS o skoku wynoszącym aż 100 mm, który bardzo skutecznie wybiera wszelkie nierówności.
Wysiłki rowerzysty wspiera wydajny silnik Bosch Performance Line CX o momencie obrotowym 85 Nm. Współpracuje on z pojemnym akumulatorem 800 Wh, dzięki czemu e-bike spisze się nawet na długich i wymagających trasach. Z kolei o płynność jazdy zadba układ zmiany biegów Shimano Nexus SG-C7000-5D 1x5, a o bezpieczeństwo – hydrauliczne hamulce tarczowe Magura MT C Allroad ABS. Co bardzo ważne – rower elektryczny Haibike Trekking 9 ABS High wzbogacono również o nowoczesny system pasowy zastępujący łańcuch – jest on cichy, czysty i nie wymaga serwisowania.
Aby korzystanie z e-bike’a było jeszcze przyjemniejsze, producent w komplecie z jednośladem umieścił zestaw błotników i oświetlenia, bagażnik tylny, osłonę napędu oraz nóżkę postojową.
| Producent | HAIBIKE |
| Płeć | męski |
| Kolor | czerwony |
| Moc silnika | 250 W |
| Model silnika | Bosch Performance Line CX |
| Moment obrotowy | 85 Nm |
| Wyświetlacz | Bosch Kiox 500 |
| Model akumulatora | Bosch PowerTube |
| Pojemność akumulatora | 800 Wh |
| Umiejscowienie akumulatora | zintegrowany, w ramie |
| Zasięg | do 100 km* |
*Szacunkowy dystans pochodzi z kalkulatora producenta silników i odnosi się do kolarza o wadze 75 kg pedałującego z kadencją 80/min, który porusza się po asfaltowej trasie ze sporadycznymi podjazdami. W czasie letniej pogody z umiarkowanym wiatrem.
| Rozmiar ramy | 18" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | SR Suntour SF24-MOBIE34-Boost-ABS-EQ-2CR-DS, skok 100 mm |
| Stery | b/d |
| Napęd | 1x5 |
| Przerzutka tylna | Shimano Nexus SG-C7000-5D |
| Manetki | Shimano Nexus SL-C7000-5 |
| Mechanizm korbowy | Miranda Crius ISIS Crankset, 170 mm |
| Kaseta | Gates CDX Rear Sprocket for Shimano Nexus 5 Mech. Hub, 32T |
| Łańcuch | pasek napędowy Gates Carbon Drive Belt CDX |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Magura MT C Allroad ABS |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze |
Schürmann YAK Disc 25-584, 32H |
| Opony p/t |
Schwalbe Johnny Watts, 60-584 |
| Piasta przednia | Shimano HB-TC500-15-B, 15 x 110 mm, 32H |
| Piasta tylna | Shimano Nexus SG-C7000-5D, 12 x 148 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | XLC Trekking CAT2, 31,8 mm |
| Kierownica | XLC CAT2, 31,8 mm |
| Chwyty | Herrmans DD42 |
| Wspornik siodła |
Limotec A1H Dropper, 34,9 mm |
| Siodełko | Selle Royal Essenza+ |
| Pedały | VP Components VPE-527 Alloy |
Ramy Elektryczne
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...