Rower elektryczny Haibike AllMtn CF 9.5 ABS to niezwykle nowoczesny e-bike terenowy, który powinien spodobać się wszystkim bezkompromisowym miłośnikom eksploatacji leśnych i górskich szlaków. W niniejszym modelu znajdziesz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które pozwolą Ci na efektywne, efektowne i bezpieczne przemierzanie tras – przekonaj się o tym sam!
Rower elektryczny Haibike AllMtn CF 9.5 ABS dysponuje w 100% karbonową ramą (wykonaną z włókna węglowego). Takie dobranie materiału tworzącego podstawę e-bike’a sprawia, że jest on wręcz nieziemsko lekki, co znacznie ułatwia użytkowanie. Karbon jest najchętniej wybieranym tworzywem przez zawodowych kolarzy. Geometria ramy sprzyja sprawnemu pokonywaniu technicznych odcinków, a w połączeniu z pełną amortyzacją gwarantuje doskonałe odczucia podczas jazdy. Haibike postawił na amortyzator przedni amerykańskiej produkcji – Rock Shox Psylo Gold RC ABS o skoku wynoszącym aż 160 mm oraz na damper tej samej firmy – Rock Shox Deluxe Select+ RT.
Co jednak najważniejsze Haibike AllMtn CF 9.5 ABS korzysta z wydajnego silnika Bosch Performance Line CX oferującego moment obrotowy na poziomie 85 Nm oraz z bardzo pojemnej baterii Bosch PowerTube 800 Wh. Dzięki nim znacznie łatwiej osiągniesz pożądaną prędkość i pokonasz przeszkody terenowe. E-bike ma również napęd 12-biegowy Shimano Deore XT, który gwarantuje płynność jazdy oraz mocne hamulce tarczowe Shimano Deore XT – niezawodne w każdych warunkach pogodowych.
Warto także zauważyć, że rower elektryczny MTB Haibike AllMtn CF 9.5 ABS to model typu mullet – z kołami 29- i 27,5-calowymi. Inny rozmiar z przodu i z tyłu jest korzystny, gdy trzeba pokonywać nierówności przy jednoczesnym zachowaniu wysokich osiągów.
| Producent | HAIBIKE |
| Płeć | unisex |
| Kolor | czerwony |
| Moc silnika | 250 W |
| Model silnika | Bosch Performance Line CX |
| Moment obrotowy | 85 Nm |
| Wyświetlacz | Bosch Kiox 400C |
| Model akumulatora | Bosch PowerTube |
| Pojemność akumulatora | 800 Wh |
| Umiejscowienie akumulatora | zintegrowany, w ramie |
| Zasięg | do 100 km* |
*Szacunkowy dystans pochodzi z kalkulatora producenta silników i odnosi się do kolarza o wadze 75 kg pedałującego z kadencją 80/min, który porusza się po asfaltowej trasie ze sporadycznymi podjazdami. W czasie letniej pogody z umiarkowanym wiatrem.
| Rozmiar ramy | 16" |
| Materiał ramy | włókno węglowe |
| Amortyzator | Rock Shox Psylo Gold RC ABS, skok 160 mm |
| Damper | Rock Shox Deluxe Select+ RT, 230 x 60 mm |
| Stery | Acros ICR Top cup / bottom BlockLock ZS56/ZS56, półzintegrowane |
| Napęd | 1x12 |
| Przerzutka tylna | Shimano Deore XT RD-M8260-SGS 12s |
| Manetki | Shimano Deore XT SW-M8250-IR |
| Mechanizm korbowy | XLC CR-E18 Crankset, 160 mm |
| Kaseta | Shimano Deore XT CS-M8200-12, 10-51T |
| Łańcuch | Shimano Deore XT CN-M8100 12s |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Shimano Deore XT BR-M8220 |
| Rozmiar koła | 29 / 27,5" |
| Obręcze |
XLC WR-M59 Asym Disc 30/622, 32H / XLC WR-M57 Asym Disc 30/584, 32H |
| Opony p/t |
Continental Kryptotal-Fr, 60-622 / Continental Xynotal, 60-584 |
| Piasta przednia | XLC HF-M55 Boost, 15 x 110 mm, 32H |
| Piasta tylna | XLC HR-M55 Boost, 12 x 148 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | XLC ST-M50, 35 mm |
| Kierownica | XLC HB-M34, 35 mm |
| Chwyty | XLC GR-S34 Gravity Grip |
| Wspornik siodła |
XLC Dropper SP-T21, 34,9 mm |
| Siodełko | Prologo Proxim W450 Performance, 145 mm |
| Pedały | XLC Flat Pedal PD-M29 |
Ramy Elektryczne
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...