Rower elektryczny Haibike AllTrail 8 High jest e-bikiem górskim zaprojektowanym, aby zgodnie ze swoją nazwą – radzić sobie na każdego typu szlakach. To doskonała propozycja dla każdego, kto nie lubi ograniczeń – niezależnie od tego, czy szykujesz się na ciężką wyprawę, czy cenisz sobie wygodę – z tym rowerem elektrycznym na pewno będziesz się doskonale bawił! Wszechstronność to jego drugie imię!
Rower elektryczny Haibike AllTrail 8 High korzysta z autorskiej ramy wyprodukowanej ze stopu aluminium. Materiał gwarantuje doskonały balans między wytrzymałością a lekkością. Z kolei geometrię e-bike’a poprowadzono w taki sposób, by umożliwiała wygodne siedzenie, a jednocześnie sprzyjała efektywnemu pokonywaniu zróżnicowanego terenu, który może Cię spotkać podczas górskich wędrówek. Co więcej, rower jest w pełni amortyzowany (full-suspension), co sprzyja pokonywaniu przeszkód, a także sprawia, że wibracje od podłoża nie są tak odczuwalne. Z przodu umieszczono widelec Rock Shox Psylo Silver RC o skoku wynoszącym 140 mm, a z tyłu damper Rock Shox Deluxe Select. Twórcą amortyzatorów jest renomowana amerykańska marka słynąca z niezawodności.
Model na wyposażeniu ma silnik elektryczny Bosch Performance Line CX, którego moment obrotowy wynosi aż 85 Nm. Współpracuje on ze zintegrowanym akumulatorem Bosch PowerTube o pojemności 800 Wh. Taki zestaw sprawia, że pedałowanie wymaga znacznie mniejszego wysiłku, a poza tym będziesz mógł wybrać się na znacznie dłuższą przejażdżkę.
E-bike korzysta również z tradycyjnego napędu japońskiej produkcji – Shimano CUES RD-U6000 w konfiguracji 1x11 oraz z hamulców tarczowych renomowanej marki – Tektro HD-M535, więc niezależnie od sytuacji, na pewno znajdziesz odpowiednie przełożenie i zatrzymasz rower na czas.
| Producent | HAIBIKE |
| Płeć | unisex |
| Kolor | biały |
| Moc silnika | 250 W |
| Model silnika | Bosch Performance Line CX |
| Moment obrotowy | 85 Nm |
| Wyświetlacz | Bosch Purion 200 |
| Model akumulatora | Bosch PowerTube |
| Pojemność akumulatora | 800 Wh |
| Umiejscowienie akumulatora | zintegrowany, w ramie |
| Zasięg | do 100 km* |
*Szacunkowy dystans pochodzi z kalkulatora producenta silników i odnosi się do kolarza o wadze 75 kg pedałującego z kadencją 80/min, który porusza się po asfaltowej trasie ze sporadycznymi podjazdami. W czasie letniej pogody z umiarkowanym wiatrem.
| Rozmiar ramy | 16" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | Rock Shox Psylo Silver RC, skok 140 mm |
| Damper | Rock Shox Deluxe Select, 205 x 60 mm |
| Stery | Acros Blocklock 135° AZX-220-R4 ZS44/ZS56, półzintegrowane |
| Napęd | 1x11 |
| Przerzutka tylna | Shimano CUES RD-U6000 10/11s |
| Manetki | Shimano CUES SL-U6000-11R |
| Mechanizm korbowy | XLC CR-E18 Crankarms, 165 mm |
| Kaseta | Shimano CUES CS-LG400-11, 11-50T |
| Łańcuch | KMC eGlide |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Tektro HD-M535 |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze |
XLC WR-M37 Disc 30/584, 32H |
| Opony p/t |
Continental Xynotal Trail Endurance, 60-584 |
| Piasta przednia | XLC HF-M15 Boost, 15 x 110 mm, 32H |
| Piasta tylna | XLC HR-M15 Boost, 12 x 148 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | XLC ST-M50, 35 mm |
| Kierownica | XLC HB-M34, 35 mm |
| Chwyty | XLC MTB Grip Set VLG-1751D2 |
| Wspornik siodła |
XLC Dropper SP-T21, 34,9 mm |
| Siodełko | XLC SA-S10 Sport, 143 mm |
| Pedały | XLC Flat Pedal PD-M29 |
Ramy Elektryczne
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...