Rower elektryczny Haibike HYBE CF 11 to najlepszy sposób na poczucie prawdziwej mocy w czasie przemierzania górskich szlaków. Ten e-bike sprawdzi się na najbardziej wymagających odcinkach oraz w takich ekstremalnych dyscyplinach MTB jak trail czy enduro. Haibike HYBE CF 11 to flagowy model w swojej serii i wyjątkowo zaawansowany jednoślad w katalogu niemieckiej marki – tu nie ma kompromisów w kwestiach wykonania oraz wydajności! HYBE CF 11 to spełnienie marzeń każdego kolarza górskiego!
Aby dostrzec piękno i kunszt roweru elektrycznego Haibike HYBE CF 11 wystarczy jeden rzut oka na jego ramę – jest ona w pełni wykonana z włókna węglowego, czyli karbonu, najlżejszego materiału stosowanego w branży rowerowej. Rama ma sportową, agresywną geometrię ułatwiającą pokonywanie technicznych odcinków, co jednak najważniejsze – e-bike należy do modeli full-suspension, co oznacza, że dysponuje on pełną amortyzacją – idealnym rozwiązaniem do walki z najtrudniejszym terenem. Twórcy z przodu umieścili widelec Rock Shox ZEB Ultimate Charger 3.1 RC2 o niesamowitym skoku wynoszącym aż 170 mm, a z tyłu – damper Rock Shox Super Deluxe Ultimate RC2T. Takie połączenie sprawia, że nic Cię nie zatrzyma na szlaku, a wszelkie wyboje będą nieodczuwalne!
Rower elektryczny Haibike HYBE CF 11 korzysta z nowoczesnego silnika Bosch Performance Line CX-R o momencie obrotowym aż 100 Nm oraz z wydajnej baterii tego samego producenta – Bosch PowerTube 800 Wh. Wykorzystane podzespoły sprawią, że żaden podjazd nie okaże się zbyt trudny, a żadna wyprawa zbyt długa. By Twoja jazda była płynna – Haibike HYBE CF 1 ma również 12-biegowy napęd SRAM X0 Eagle AXS T-Type, z kolei przed niebezpieczeństwami ustrzegą Cię hydrauliczne hamulce tarczowe – SRAM DB Maven Ultimate.
Warto także zauważyć, że rower elektryczny Haibike HYBE CF 11 korzysta z konfiguracji mullet. Mieszany rozmiar kół poprawia trakcję zarówno na podjazdach, jak i zjazdach oraz zapewnia zwinność w każdych warunkach, co za sprawą opon premium do enduro Continental Kryptotal jest jeszcze skuteczniejsze!
| Producent | HAIBIKE |
| Płeć | unisex |
| Kolor | biały |
| Moc silnika | 250 W |
| Model silnika | Bosch Performance Line CX-R |
| Moment obrotowy | 100 Nm |
| Wyświetlacz | Bosch Kiox 400C |
| Model akumulatora | Bosch PowerTube |
| Pojemność akumulatora | 800 Wh |
| Umiejscowienie akumulatora | zintegrowany, w ramie |
| Zasięg | do 100 km* |
*Szacunkowy dystans pochodzi z kalkulatora producenta silników i odnosi się do kolarza o wadze 75 kg pedałującego z kadencją 80/min, który porusza się po asfaltowej trasie ze sporadycznymi podjazdami. W czasie letniej pogody z umiarkowanym wiatrem.
| Rozmiar ramy | 17" |
| Materiał ramy | włókno węglowe |
| Amortyzator | Rock Shox ZEB Ultimate Charger 3.1 RC2, skok 170 mm |
| Damper | Rock Shox Super Deluxe Ultimate RC2T, 230 x 65 mm |
| Stery | Acros ICR Top cup / bottom BlockLock ZS56/ZS56, półzintegrowane |
| Napęd | 1x12 |
| Przerzutka tylna | SRAM X0 Eagle AXS T-Type 12s |
| Manetki | SRAM AXS Pod Ultimate Controller |
| Mechanizm korbowy | SRAM X0 Eagle ISIS Crankset, 160 mm |
| Kaseta | SRAM XS-1295 Eagle T-Type, 10-52T |
| Łańcuch | SRAM GX Eagle T-Type 12s |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | SRAM DB Maven Ultimate |
| Rozmiar koła | 29 / 27,5" |
| Obręcze |
DT Swiss HX 1501 Spline One |
| Opony p/t |
Continental Kryptotal-F, 60-622 / Continental Kryptotal-R, 65-584 |
| Piasta przednia | DT Swiss HX 1501 Spline One, 15 x 110 mm |
| Piasta tylna | DT Swiss HX 1501 Spline One, 12 x 148 mm |
| Wspornik kierownicy | Truvativ Descendant, 35 mm |
| Kierownica | Descendant Riser Carbon DH, 35 mm |
| Chwyty | Prologo Proxim X-Shred Grip - Black |
| Wspornik siodła |
Rock Shox Reverb AXS, 34,9 mm |
| Siodełko | Prologo Proxim Nembo |
| Pedały | XLC Flat Pedal PD-M29 |
Ramy Elektryczne
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...