Rower elektryczny Haibike Trekking 4 High to wielozadaniowy e-bike turystyczny. Za sprawą doskonale zaprojektowanej konstrukcji powinien przypaść do gustu zarówno miłośnikom dalekich wycieczek, jak i tym, którzy cenią sobie wygodne i sprawne przemieszczanie się – nawet tylko przy codziennych, krótkich trasach np. do pracy czy na zakupy.
Rower elektryczny Haibike Trekking 4 High za podstawę konstrukcyjną ma ramę wykonaną z aluminium. Tworzywo to jest chętnie wybierane przez producentów za sprawą swej plastyczności, trwałości i dość niskiej wagi. Z kolei geometria wersji oznaczonej jako High to wariant najbliższy klasycznemu, z wysoko położoną górną rurą – umożliwia zarówno szybką jazdę, jak i przyjęcie bardziej komfortowej pozycji. Do tego Haibike Trekking 4 High to tzw. hardtail. E-bike dysponuje przednim widelcem amortyzowanym SR Suntour SF26-XCM34-DS-Boost-NLO o skoku wynoszącym aż 100 mm, co bardzo skutecznie tłumi wszelkie drgania generowane podczas jazdy po nierównościach.
Najistotniejszym elementem e-bike’a jest silnik elektryczny. W tym wypadku firma postawiła na niezawodną jednostkę Bosch Performance Line PX o momencie obrotowym 85 Nm, wspieraną przez baterię o pojemności 600 Wh – także wyprodukowaną przez niemieckie przedsiębiorstwo. Komponenty tego producenta słyną z bezawaryjności i wysokiej kultury pracy. Prócz tego, e-bike turystyczny Haibike Trekking 4 High dysponuje 10-biegowym napędem Shimano CUES, więc na pewno na trasie nie zabraknie Ci przełożeń. Do tego ze wszystkimi nagłymi sytuacjami drogowymi poradzą sobie mocne hamulce tarczowe Tektro HD-M535.
Ogromnym atutem Haibike Trekking 4 High jest również jego bogate wyposażenie. W zestawie znajdziesz pełne błotniki, komplet oświetlenia rowerowego, stopkę oraz bagażnik tylny.
| Producent | HAIBIKE |
| Płeć | męski |
| Kolor | czarno-beżowy |
| Moc silnika | 250 W |
| Model silnika | Bosch Performance Line PX |
| Moment obrotowy | 85 Nm |
| Wyświetlacz | Bosch Intuvia 100 |
| Model akumulatora | Bosch PowerTube |
| Pojemność akumulatora | 600 Wh |
| Umiejscowienie akumulatora | zintegrowany, w ramie |
| Zasięg | do 100 km* |
*Szacunkowy dystans pochodzi z kalkulatora producenta silników i odnosi się do kolarza o wadze 75 kg pedałującego z kadencją 80/min, który porusza się po asfaltowej trasie ze sporadycznymi podjazdami. W czasie letniej pogody z umiarkowanym wiatrem.
| Rozmiar ramy | 20" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | SR Suntour SF26-XCM34-DS-Boost-NLO, skok 100 mm |
| Stery | b/d |
| Napęd | 1x10 |
| Przerzutka tylna | Shimano CUES RD-U6000 10/11s |
| Manetki | Shimano CUES SL-U6000-10R |
| Mechanizm korbowy | XLC CR-E18 Crankset, 170 mm |
| Kaseta | Shimano CUES CS-LG300-10, 11-48T |
| Łańcuch | KMC eGlide |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Tektro HD-M535 |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze |
XLC WR-M17 Disc 25/584, 32H |
| Opony p/t |
XLC VT-T45 Toorak, 60-584 |
| Piasta przednia | XLC HF-M15 Boost, 15 x 110 mm, 32H |
| Piasta tylna | XLC HR-M15 Boost, 12 x 148 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | XLC ST-M36, 31,8 mm |
| Kierownica | XLC HB-C32, 31,8 mm |
| Chwyty | XLC Comfort Grip Set VLG-1752D2 |
| Wspornik siodła |
XLC Dropper SP-T21, 34,9 mm |
| Siodełko | XLC SA-S10 Sport, 143 mm |
| Pedały | XLC PD-M30 Flat Pedal |
Ramy Elektryczne
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...