Rower elektryczny Haibike Trekking 6.5 Low to e-bike turystyczny, w którym jak zapewnia sam producent – lekkość spotyka przygodę. Projektantom udało się świetnie zbalansować komfort i wszechstronność roweru. Spisze się na najdalszych wycieczkach, a jednocześnie możesz go używać z radością do krótkich wypadów czy jako alternatywę dla samochodu, do załatwiania sprawunków w miejskiej dżungli.
Podstawę konstrukcyjną Haibike Trekking 6.5 Low stanowi aluminiowa rama. Materiał ten słynie z dobrego wyważenia pomiędzy niewielkim ciężarem a trwałością. Co jednak najważniejsze, projektanci zdecydowali się w przypadku wariantu Low zrezygnować z górnej rury ramy, przez co model zyskał charakterystyczną geometrię, ułatwiającą wsiadanie i zsiadanie. Jest to tzw. budowa monotube.
Aby jeszcze bardziej polepszyć komfort użytkowania – Haibike wzbogacił e-bike o widelec ze sprężyną stalową SR Suntour MOBIE34-D-Boost (skok 100 mm). Bardzo skutecznie niweluje on wstrząsy od podłoża.
Najważniejsze komponenty e-bike’a, czyli podzespoły elektryczne, w tym modelu wyprodukowała renomowana niemiecka marka – Bosch. Jednoślad korzysta z silnika Performance Line CX o momencie obrotowym 85 Nm oraz z akumulatora w ramie o pojemności 600 Wh, więc spokojnie wystarczy na daleką trasę.
Rower elektryczny Haibike Trekking 6.5 Low dysponuje napędem 1x10 Shimano CUES. Duża liczba przełożeń gwarantuje płynność jazdy w każdej sytuacji. Do tego e-bike wyposażono w hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano Deore BR-MT410 działające z pełną sprawnością niezależnie od warunków atmosferycznych.
Zaletą modelu jest również dołączenie do roweru licznych akcesoriów – błotników, oświetlenia, stopki oraz bagażnika. Dzięki temu kupiony Haibike Trekking 6.5 Low jest praktycznie od razu gotowy do drogi!
| Producent | HAIBIKE |
| Płeć | unisex |
| Kolor | grafitowy |
| Moc silnika | 250 W |
| Model silnika | Bosch Performance Line CX |
| Moment obrotowy | 85 Nm |
| Wyświetlacz | Bosch Kiox 300 |
| Model akumulatora | Bosch PowerTube |
| Pojemność akumulatora | 600 Wh |
| Umiejscowienie akumulatora | zintegrowany, w ramie |
| Zasięg | do 100 km* |
*Szacunkowy dystans pochodzi z kalkulatora producenta silników i odnosi się do kolarza o wadze 75 kg pedałującego z kadencją 80/min, który porusza się po asfaltowej trasie ze sporadycznymi podjazdami. W czasie letniej pogody z umiarkowanym wiatrem.
| Rozmiar ramy | 20" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | SR Suntour MOBIE34-D-Boost, skok 100 mm |
| Stery | b/d |
| Napęd | 1x10 |
| Przerzutka tylna | Shimano CUES RD-U6000 10/11s |
| Manetki | Shimano CUES SL-U6000-10R |
| Mechanizm korbowy | Miranda Crius ISIS Crankset, 170 mm |
| Kaseta | Shimano CUES CS-LG300-10, 11-48T |
| Łańcuch | Shimano CN-LG500 9-11s |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Shimano Deore BR-MT410 |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze |
Schürmann YAK Disc 25-584, 32H |
| Opony p/t |
Schwalbe Johnny Watts, 60-584 |
| Piasta przednia | Shimano HB-TC500-15-B, 15 x 110 mm, 32H |
| Piasta tylna | Shimano FH-TC500-HM-B, 12 x 148 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | XLC Trekking CAT2, 31,8 mm |
| Kierownica | XLC JD-MTB579A, 31,8 mm |
| Chwyty | XLC Comfort Grip Set VLG-1752D2 |
| Wspornik siodła |
Limotec A1H Dropper, 34,9 mm |
| Siodełko | Selle Royal Essenza+ |
| Pedały | VP Components VPE-527 Alloy |
Ramy Elektryczne
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...