Rower elektryczny Haibike Trekking 7 High to wysokiej klasy e-bike turystyczny, stworzony dla cyklistów, którzy lubią komfortowo i efektywnie przemieszczać się po różnego rodzaju nawierzchniach. Haibike Trekking 7 High jest jednym z wyższych wariantów rowerów elektrycznych w tej linii produkcyjnej niemieckiej marki, więc powinien dobrze służyć nawet wymagającym miłośnikom tzw. dwóch kółek.
E-bike trekkingowy Haibike Trekking 7 High jako podstawę konstrukcyjną ma aluminiową ramę wykonaną z wysokojakościowego stopu. Jej plastyczność w połączeniu z lekkością i trwałością idealnie nadaje się do rowerów elektrycznych. W przypadku wariantu High projektanci z Haibike postawili na klasycznie prowadzoną górną rurę, przez co e-bike na pierwszy rzut oka wygląda jak tradycyjny rower turystyczny. Dodatkowo model dysponuje solidną amortyzacją przednią, widelcem SR Suntour MOBIE34-D-Boost o skoku 100 mm.
Aby rower elektryczny Haibike Trekking 7 High ułatwiał życie użytkownikowi na długich i wymagający trasach, producent umieścił w nim silnik Bosch Performance Line CX o wysokim momencie obrotowym, wynoszącym 85 Nm. Pracę jednostki wspiera zintegrowana bateria o pojemności 800 Wh, co pozwala długo cieszyć się wspomaganiem pedałowania, bez konieczności ładowania jednośladu.
Haibike Trekking 7 High ma 11-rzędową grupę napędową Shimano CUES oraz mocne tarczowe hamulce z serii Deore od tego samego producenta. Bezawaryjny osprzęt od jednej z najpopularniejszych światowych marek zapewnia pewną i bezpieczną jazdę przez wiele sezonów!
Ponieważ rower elektryczny Haibike Trekking 7 High należy do e-bike’ów trekkingowych, projektanci pamiętali o wyposażeniu go w liczne akcesoria – użyteczne zarówno na wycieczce, jak i podczas codziennej jazdy po mieście. Haibike Trekking 7 High w komplecie dysponuje pełnym oświetleniem, błotnikami przednimi i tylnymi, nóżką rowerową oraz bagażnikiem tylnym.
| Producent | HAIBIKE |
| Płeć | męski |
| Kolor | czerwony |
| Moc silnika | 250 W |
| Model silnika | Bosch Performance Line CX |
| Moment obrotowy | 85 Nm |
| Wyświetlacz | Bosch Kiox 500 |
| Model akumulatora | Bosch PowerTube |
| Pojemność akumulatora | 800 Wh |
| Umiejscowienie akumulatora | zintegrowany, w ramie |
| Zasięg | do 100 km* |
*Szacunkowy dystans pochodzi z kalkulatora producenta silników i odnosi się do kolarza o wadze 75 kg pedałującego z kadencją 80/min, który porusza się po asfaltowej trasie ze sporadycznymi podjazdami. W czasie letniej pogody z umiarkowanym wiatrem.
| Rozmiar ramy | 22" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | SR Suntour MOBIE34-D-Boost, skok 100 mm |
| Stery | b/d |
| Napęd | 1x11 |
| Przerzutka tylna | Shimano CUES RD-U6000 10/11s |
| Manetki | Shimano CUES SL-U6000-11R |
| Mechanizm korbowy | Miranda Crius ISIS Crankset, 170 mm |
| Kaseta | Shimano CUES CS-LG400-11, 11-50T |
| Łańcuch | Shimano CN-LG500 9-11s |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Shimano Deore BR-MT410 |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze |
Schürmann YAK Disc 25-584, 32H |
| Opony p/t |
Schwalbe Johnny Watts, 60-584 |
| Piasta przednia | Shimano HB-TC500-15-B, 15 x 110 mm, 32H |
| Piasta tylna | Shimano FH-TC500-HM-B, 12 x 148 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | XLC Trekking CAT2, 31,8 mm |
| Kierownica | XLC JD-MTB579A, 31,8 mm |
| Chwyty | XLC Comfort Grip Set VLG-1752D2 |
| Wspornik siodła |
Limotec A1H Dropper, 34,9 mm |
| Siodełko | Selle Royal Essenza+ |
| Pedały | VP Components VPE-527 Alloy |
Ramy Elektryczne
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...