Rower elektryczny Haibike Trekking 7.5 High to całkowicie nowy, udoskonalony wariant zaawansowanego e-bike’a turystycznego z oferty niemieckiej marki. Projektantom z Haibike udało się stworzyć bezkompromisową konstrukcję, którą z powodzeniem będziesz mógł wykorzystać w bardzo zróżnicowanych warunkach. Poradzi sobie z wymagającymi wyprawami, ale także będzie doskonałym towarzyszem codziennych dojazdów do pracy czy na uczelnię.
Rama jednośladu wykonana jest z wysokojakościowego aluminium. Ten popularny materiał zapewnia jej trwałość przy jednocześnie niskiej wadze. Z kolei geometria Haibike Trekking 7.5 High pozwala na przyjęcie komfortowej pozycji i nawiązuje do tradycyjnych rowerów (tzw. męskich), z wysoko poprowadzoną górną rurą, co na pewno docenią miłośnicy klasycznego designu. Należy też zauważyć, że e-bike Haibike Trekking 7.5 High dysponuje amortyzacją przednią – widelcem SR Suntour SF26-MOBIE34-DS-Boost.
Rowerzyście nieocenione wsparcie w pedałowaniu zapewnia mocny silnik elektryczny niemieckiej produkcji – Bosch Performance Line PX o momencie obrotowym wynoszącym aż 85 Nm. Jednostka korzysta z energii dostarczanej przez baterię 800 Wh. Tak duża pojemność akumulatora sprawia, że bez obaw będziesz mógł ruszyć na dalsze trasy niż kiedykolwiek wcześniej.
Podczas przemierzania zróżnicowanych obszarów na pewno docenisz liczne przełożenia płynnie działającego napędu 12-biegowego Shimano CUES RD-U6000. Z kolei do kontroli prędkości niezależnie od zastanych warunków pogodowych świetnie nadadzą się hydrauliczne hamulce tarczowe Tektro HD-M535.
W rowerze turystycznym nie mogło zabraknąć bogatego wyposażenia. W komplecie z e-bikiem otrzymasz stopkę, bagażnik tylny, błotniki oraz pełne oświetlenie.
| Producent | HAIBIKE |
| Płeć | męski |
| Kolor | złoto-czarny |
| Moc silnika | 250 W |
| Model silnika | Bosch Performance Line PX |
| Moment obrotowy | 85 Nm |
| Wyświetlacz | Bosch Kiox 300 |
| Model akumulatora | Bosch PowerTube |
| Pojemność akumulatora | 800 Wh |
| Umiejscowienie akumulatora | zintegrowany, w ramie |
| Zasięg | do 100 km* |
*Szacunkowy dystans pochodzi z kalkulatora producenta silników i odnosi się do kolarza o wadze 75 kg pedałującego z kadencją 80/min, który porusza się po asfaltowej trasie ze sporadycznymi podjazdami. W czasie letniej pogody z umiarkowanym wiatrem.
| Rozmiar ramy | 18" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | SR Suntour SF26-MOBIE34-DS-Boost, skok 100 mm |
| Stery | b/d |
| Napęd | 1x10 |
| Przerzutka tylna | Shimano CUES RD-U6000 10/11s |
| Manetki | Shimano CUES SL-U6000-10R |
| Mechanizm korbowy | XLC CR-E18 Crankset, 170 mm |
| Kaseta | Shimano CUES CS-LG300-10, 11-48T |
| Łańcuch | KMC eGlide |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Tektro HD-M535 |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze |
XLC WR-M17 Disc 25/584, 32H |
| Opony p/t |
XLC VT-T45 Toorak, 60-584 |
| Piasta przednia | XLC HF-M55 Boost, 15 x 110 mm, 32H |
| Piasta tylna | XLC HR-M55 Boost, 12 x 148 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | XLC ST-M36, 31,8 mm |
| Kierownica | XLC HB-C32, 31,8 mm |
| Chwyty | XLC Comfort Grip Set VLG-1752D2 |
| Wspornik siodła |
XLC Dropper SP-T21, 34,9 mm |
| Siodełko | XLC SA-S10 Sport, 143 mm |
| Pedały | XLC PD-M30 Flat Pedal |
Ramy Elektryczne
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...