Rower młodzieżowy Dartmoor Rocbird Junior to zgodnie z nazwą model przygotowany dla najmłodszych miłośników ekstremalnej jazdy terenowej. Polska firma, tworząc ten projekt, wzorowała się na swojej profesjonalnej, sprawdzonej w bojach linii produktowej dla dorosłych, dostosowując rozmiar ramy oraz kół do proporcji młodszych użytkowników. Dzięki temu udało się jej stworzyć wariant mający wszystkie najlepsze cechy pierwowzoru, a przy tym idealny dla potrzeb młodzieży.
Dartmoor Rocbird Junior korzysta z lekkiej, a przy tym wytrzymałej i trwałej ramy aluminiowej o geometrii typowej dla jednośladów górskich. Ponadto należy do modeli full suspension – dysponuje pełnym zawieszeniem. Z przodu producent umieścił amortyzator Manitou Mezzer Pro, a z tyłu damper Rock Shox Deluxe Select+. Zarówno tylny, jak i przedni amortyzator dysponują wysokim skokiem zawieszenia – 160 mm. Wartość ta pozwala na wygodne i bezpieczne przemierzanie nawet wyjątkowo technicznych tras, więc młody cyklista spokojnie będzie mógł sprawdzić się nie tylko w trailu, ale i enduro czy nawet freeride!
Aby jazda na rowerze młodzieżowym Dartmoor Rocbird Junior była płynna, ma ona na wyposażeniu 10-biegowy napęd Shimano CUES U6000 z kasetą 11-48T. Do tego projektanci postawili na responsywne hydrauliczne hamulce tarczowe – Hayes Dominion A2 SFL z klamkami dopasowanymi do mniejszych dłoni.
Ciekawym rozwiązaniem w rowerze młodzieżowym Dartmoor Rocbird Junior jest tak jak w wypadku wersji dla dorosłych, zastosowanie mieszanego rozmiaru kół (mullet) – z przodu znajdują się większe, ułatwiające pokonywanie przeszkód, a z tyłu mniejsze, dające rowerzyście poprawioną skoczność i zwrotność.
| Producent | DARTMOOR |
| Płeć | unisex |
| Kolor | szaro-niebieski |
| Rozmiar ramy | 16" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | Manitou Mezzer Pro, skok 160 mm |
| Damper | Rock Shox Deluxe Select+ |
| Stery | Dartmoor Blink |
| Napęd | 1x10 |
| Przerzutka tylna | Shimano CUES U6000 |
| Manetki | Shimano CUES U6000 |
| Mechanizm korbowy | Prowheel DMG 2-pcs, 165 mm |
| Kaseta | Shimano CUES LG400, 11-48T |
| Łańcuch | Shimano CUES LG500 |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Hayes Dominion A2 SFL |
| Rozmiar koła | 27,5 / 26" |
| Obręcze p/t | Dartmoor Patrol v.2, 32H |
| Opony p/t | Kenda K-Series Hellkat |
| Piasta przednia | Dartmoor Reel Boost, 110 x 15 mm, 32H |
| Piasta tylna | Dartmoor Reel Boost, 148 x 12 mm, 32H, HG |
| Wspornik kierownicy | Dartmoor Shorty, 31,8 mm |
| Kierownica | Dartmoor Tornado, 750 mm, 31,8 mm |
| Chwyty | Dartmoor Maze Lite |
| Wspornik siodła | X-Fusion Manic LC |
| Siodełko | Dartmoor Trail Junior |
| Pedały | Dartmoor Vibe |

Ramy młodzieżowe
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...