Rower młodzieżowy Dartmoor Rocbird Junior to zgodnie z nazwą model przygotowany dla najmłodszych miłośników ekstremalnej jazdy terenowej. Polska firma, tworząc ten projekt, wzorowała się na swojej profesjonalnej, sprawdzonej w bojach linii produktowej dla dorosłych, dostosowując rozmiar ramy oraz kół do proporcji młodszych użytkowników. Dzięki temu udało się jej stworzyć wariant mający wszystkie najlepsze cechy pierwowzoru, a przy tym idealny dla potrzeb młodzieży.
Dartmoor Rocbird Junior korzysta z lekkiej, a przy tym wytrzymałej i trwałej ramy aluminiowej o geometrii typowej dla jednośladów górskich. Ponadto należy do modeli full suspension – dysponuje pełnym zawieszeniem. Z przodu producent umieścił amortyzator X-Fusion Velvet RL2 o skoku 140 mm, a z tyłu damper X-Fusion O2 Pro R (skok 130 mm). Pozwalają one na wygodne i bezpieczne przemierzanie nawet wyjątkowo technicznych tras, więc młody cyklista spokojnie będzie mógł sprawdzić się nie tylko w trailu, ale i enduro czy nawet freeride!
Aby jazda na rowerze młodzieżowym Dartmoor Rocbird Junior była płynna, ma ona na wyposażeniu 9-biegowy napęd Microshift Advent Junior RD-M6195S. Do tego projektanci postawili na responsywne, hydrauliczne hamulce tarczowe – Tektro HD-J2820 z klamkami dopasowanymi do mniejszych dłoni.
Ciekawym rozwiązaniem w rowerze młodzieżowym Dartmoor Rocbird Junior jest tak jak w wypadku wersji dla dorosłych, zastosowanie mieszanego rozmiaru kół (mullet) – z przodu znajdują się większe, ułatwiające pokonywanie przeszkód, a z tyłu mniejsze, dające rowerzyście poprawioną skoczność i zwrotność.
| Producent | DARTMOOR |
| Płeć | unisex |
| Kolor | pomarańczowy |
| Rozmiar ramy | 14,5" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | X-Fusion Velvet RL2, skok 140 mm |
| Damper | X-Fusion O2 Pro R |
| Stery | Dartmoor Blink |
| Napęd | 1x9 |
| Przerzutka tylna | Microshift Advent Junior RD-M6195S |
| Manetki | Microshift Advent Trail Pro SL-M9295-R |
| Mechanizm korbowy | Prowheel Charm 2-pcs, 155 mm |
| Kaseta | Microshift CS-H093, 11-38T |
| Łańcuch | KMC-9 |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Tektro HD-J2820 |
| Rozmiar koła | 26 / 24" |
| Obręcze p/t | Dartmoor Raptor, 32H |
| Opony p/t | Kenda Amrak |
| Piasta przednia | Dartmoor Reel, 100 x 15 mm, 32H |
| Piasta tylna | Dartmoor Reel Boost, 148 x 12 mm, 32H, HG |
| Wspornik kierownicy | Dartmoor Viper, 31,8 mm |
| Kierownica | Dartmoor Tornado, 680 mm, 31,8 mm |
| Chwyty | Dartmoor Maze Lite |
| Wspornik siodła | alu 6061 |
| Siodełko | Dartmoor Trail Junior |
| Pedały | Dartmoor Candy |

Ramy młodzieżowe
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...