Rower młodzieżowy Dartmoor Sparrow Junior to hardtail stworzony z myślą o aktywnych nastolatkach, zainteresowanych nieco bardziej wymagającą jazdą terenową. Model idealnie sprawdzi się na lokalnych ścieżkach trailowych lub mniejszych hopkach. Jego konstrukcja bazuje na standardowej wersji roweru Dartmoor Sparrow (kierowanej do dorosłych użytkowników), została tylko zmniejszona, zachowując przy tym sztywność oraz wytrzymałość oryginału.
Bazę roweru młodzieżowego Dartmoor Sparrow Junior tworzy aluminiowa rama. Wykorzystany stop gwarantuje przyzwoitą lekkość przy jednocześnie dużej wytrzymałości, czyli dwie najistotniejsze cechy w wypadku jazdy terenowej. Geometria sprzyja sportowej jeździe i dostosowano ją do potrzeb małych kolarzy. Z przodu pracuje widelec powietrzny X-Fusion RC32 ze skokiem 120 mm, co przekłada się na płynną i responsywną pracę oraz bardzo skuteczne niwelowanie wstrząsów od podłoża.
Rower młodzieżowy Dartmoor Sparrow Junior ma 8-rzędowy napęd Microshift Acolyte M5180S, wyposażony w kasetę o dużej rozpiętości (11-38T), która pozwala na sprawną jazdę pod górę. Z kolei za bezpieczne i szybkie wytracanie prędkości odpowiadają hamulce hydrauliczne Tektro z klamkami dostosowanymi do dłoni młodego kolarza.
Warto także zwrócić uwagę na mocne obręcze Dartmoor Raptor oraz opony Kenda Amrak o agresywnym bieżniku – dobrze trzymają na zakrętach, zachęcając do odważnego pokonywania trasy.
| Producent | DARTMOOR |
| Płeć | unisex |
| Kolor | niebieski |
| Rozmiar ramy | 14" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | X-Fusion RC32, skok 120 mm |
| Stery | Dartmoor Blink |
| Napęd | 1x8 |
| Przerzutka tylna | Microshift Acolyte M5180S |
| Manetki | Microshift Acolyte SL-M6285-R |
| Mechanizm korbowy | Prowheel Charm 2-pcs, 155 mm |
| Kaseta | Microshift Acolyte H083, 11-38T |
| Łańcuch | KMC Z8 |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Tektro HD-J2820 |
| Rozmiar koła | 26 / 24" |
| Obręcze p/t | Dartmoor Raptor, 32H |
| Opony p/t | Kenda Amrak |
| Piasta przednia | łożyska maszynowe, 9 mm QR, 32H |
| Piasta tylna | łożyska maszynowe, 135 x 10 mm QR, 32H, HG |
| Wspornik kierownicy | Dartmoor Viper, 31,8 mm |
| Kierownica | Dartmoor Tornado, 710 mm, 31,8 mm |
| Chwyty | Dartmoor Proof |
| Wspornik siodła | alu 6061 |
| Siodełko | Dartmoor Trail Junior |
| Pedały | Dartmoor Candy |
Ramy młodzieżowe
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...