Rower MTB Dartmoor Thunderbird Superenduro Pro to jednoślad stworzony do pokonywania wymagających tras terenowych. Jest on udoskonaloną wersją popularnego modelu z katalogu polskiej marki. Ta nowa odsłona serii rowerów MTB typu enduro ma sprawić, że najtrudniejsze szlaki przemierzysz bez zbędnych trudności, a do tego świetnie się przy tym bawiąc! Rower MTB Dartmoor Thunderbird Superenduro Pro ma na wyposażeniu pełne zawieszenie, skonstruowane tak, aby gwarantować najwyższy komfort jazdy i skoczność.
Model wykonany został z wysokiej jakości aluminium 6061-T6 – materiału trwałego i lekkiego. Jego geometria jest progresywna, dzięki czemu doskonale pokonuje przeszkody, a w połączeniu z dużymi 29-calowymi kołami oraz sztywnymi piastami Boost – zapewni Ci również mnóstwo radości z jazdy i zagwarantuje wyjątkową skoczność! Dartmoor Thunderbird Superenduro Pro należy do rowerów typu full-suspension. Z przodu projektanci umieścili amortyzowany widelec Fox 38 Performance Elite 29" o skoku 180 mm, a z tyłu – damper Fox Float X2 Factory (170 mm skoku).
Podstawą osprzętową roweru MTB Dartmoor Thunderbird Superenduro Pro jest zaawansowana, 12-rzędowa grupa SRAM Eagle 70 Transmission (połączona z nową korbą FSA Comet Heavy Duty), która pozwoli Ci znaleźć idealne przełożenie w nawet najbardziej zmiennych warunkach terenowych. Ponadto, aby hamowanie było przewidywalne i bezpieczne w każdą pogodę – Dartmoor postawił na tarczowe hamulce hydrauliczne SRAM DB6. Wyróżniają się one dużą mocą i responsywnością, zachowując pełną sprawność niezależnie od pogody na trasie.
| Producent | DARTMOOR |
| Płeć | unisex |
| Kolor | szary |
| Rozmiar ramy | 18" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | Fox 38 Peformance Elite 29"", Grip X2, HSC/LSC/HSR/LSR, skok 180 mm |
| Damper | Fox Float X2 Factory, HSC/LSC/HSR/LSR |
| Stery | Dartmoor Storm |
| Napęd | 1x12 |
| Przerzutka tylna | SRAM Eagle 70 Transmission |
| Manetki | SRAM Eagle 70 Transmission |
| Mechanizm korbowy | FSA Comet Heavy Duty 2026, 170mm |
| Kaseta | XS-1270 Eagle Transmission, 10-52T |
| Łańcuch | SRAM Eagle 70 T-Type |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | SRAM DB6 |
| Rozmiar koła | 29" |
| Obręcze |
Dartmoor Thunder 29", 32H, Tubeless Ready |
| Opony p/t |
Maxxis Minion DHF |
| Piasta przednia | Dartmoor Reel Expert Boost, 110 x 15 mm, 32H |
| Piasta tylna | Dartmoor Reel Expert Boost, 148 x 12 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | Dartmoor Thunder CNC, 35 mm |
| Kierownica | Dartmoor Viper Pro, 800 mm, 35 mm |
| Chwyty | Dartmoor Maze Pro |
| Wspornik siodła |
X-Fusion Manic |
| Siodełko | Dartmoor Leaf Pro |
| Pedały | brak |

Ramy Górskie MTB
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...