Kije turystyczne

Filtry
Marka
Viking
Cena

Dla kogo są przeznaczone kije trekkingowe?

Kije trekkingowe stają się coraz bardziej popularne zarówno na polskich, jak i zagranicznych szlakach, co cieszy nas bardzo. Wbrew pozorom, są one idealnym rozwiązaniem dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Kije trekkingowe (dostępne w wielu wariantach, w tym wykonane z carbonu lub innych materiałów) świetnie sprawdzają się podczas rekreacyjnych wędrówek po górach, w trudnym, technicznym terenie, gdy na trasie jest pełno kamieni oraz w sezonie zimowym, ale także podczas spontanicznych spacerów na łonie natury. Dzięki nim zyskasz dodatkowe oparcie, co pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych upadków, a także zwiększy efektywność poruszania się zarówno pod górę, jak i w dół. Regulowane systemy kijów pozwalają na idealne dopasowanie do użytkownika oraz terenu, umożliwiając płynne skracanie kijów na podejściach oraz wydłużanie ich podczas schodzenia.

Nowoczesne kije turystyczne

Nowoczesne kije turystyczne oferują wiele różnych konstrukcji i elementów, które wpływają na ich wytrzymałość i komfort użytkowania. Wybór odpowiednich materiałów, typu uchwytów i blokad jest ważny dla turystów, którzy chcą pokonywać górskie szlaki. W naszym sklepie staramy się zaspokoić potrzeby zarówno początkujących, jak i doświadczonych turystów. Oferujemy szeroki wybór podstawowych modeli kijków turystycznych dla początkujących takie jak Viking Shiva Trekking, którzy szukają solidnych i wygodnych kijów na krótsze wycieczki, które można przymocować do plecaka turystycznego. Dla profesjonalistów przygotowaliśmy natomiast najlepsze kije turystyczne najbardziej renomowanych marek outdoorowych, które doskonale sprawdzą się podczas najbardziej wymagających ekspedycji.

Zwróć uwagę na detale przy wyborze kijków trekkingowych

Podczas wybierania kijków trekkingowych należy zwrócić uwagę na wiele szczegółów, takich jak rodzaj uchwytów, które mają kluczowe znaczenie dla komfortu użytkowania. Uchwyty mogą być wykonane z korka, gumy lub specjalnych tworzyw, zapewniających lepszą przyczepność i pewność chwytu w każdym momencie. Również typ końcówek ma duże znaczenie - modele z mniejszymi końcówkami będą lepsze podczas cieplejszej części roku, natomiast na głębokim śniegu potrzebne są większe talerzyki. Materiał, z jakiego wykonane są końcówki, również wpłynie na ich trwałość. Podstawowe modele posiadają stalowe końcówki, ale bardziej zaawansowane kijki trekkingowe wyposażone są w niezwykle trwałe końcówki widiowe.

 


 
zamknij [x]