Bagażnik Thule ProRide 591 - prosty i wygodny sposób przewozu roweru

Polacy coraz chętniej spędzają aktywnie czas na urlopie. Wciąż ciężko konkurować tej formie wypoczynku z robieniem remontu w czasie wolnym, czy leżeniu na plaży lub nad hotelowym basenem. Na szczęście to się zmienia, a ludzie zaczynają rozumieć, że wypoczynek i aktywność fizyczna mogą iść ze sobą w parze.

 

Uchwyt na rower Thule ProRide 591

 

W Szwecji aktywny wypoczynek to norma. Nie dziwi więc, że to właśnie tam powstała firma, która w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku stworzyła całą gamę produktów, które ułatwiają przewożenie rowerów, kajaków, nart i innych akcesoriów sportowych i biwakowych. Mowa o światowym gigancie – marce Thule. Nie będę jednak opisywać historii marki, ani przedstawiać jej szerokiej oferty, a skupię się na jednym produkcie, który niemal każdego dnia wyjeżdża z naszego magazynu i trafia do szczęśliwego nabywcy.

Uchwyt Thule ProRide 591

Jest to bardzo prosty uchwyt mocowany do belek poprzecznych umieszczonych na relingach auta. Jego największym atutem jest bez wątpienia pokrętło, którym zaciskamy uchwyt na ramie. Co w nim takiego niezwykłego? Umiejscowienie. Znajduje się bardzo nisko, tuż przy szynie bagażnika. Takie rozwiązanie szczególnie spodoba się niższym osobom oraz tym, którzy mają wysokie samochody. Stawanie na progu lub na kole, przytrzymywanie się relingów i mocowanie roweru jedną ręką nie jest ani bezpieczne, ani wygodne. Z uchwytem ProRide 591 wystarczy postawić rower, zakręcić pokrętłem, zapiąć paski na kołach i możemy ruszać w drogę!

 

Zamontowany uchwyt Thule ProRide 591 na dachu

Jakie są ograniczenia w Thule ProRide 591?

Za pomocą tego uchwytu przewieziemy niemal każdy rower. Problem może być jedynie z rowerami o nietypowych kształtach rur jak na przykład rowery przeznaczone do jazdy na czas, o bardzo płaskich profilach. Waga roweru nie powinna przekraczać 20kg, więc przewożenie elektryków też nie jest wskazane. To tyle jeśli chodzi o ograniczenia.

Dodatkowe ułatwienia w uchwycie rowerowym Thule

Warto też zwrócić uwagę na przycisk spustowy, który błyskawicznie uwalnia rower. Wspomniane wyżej pokrętło zabezpieczone jest zamkiem na klucz, aby samoczynnie się nie odkręciło. W zestawie znajdziemy dwa komplety kluczy. Uchwyt trafia do Was fabrycznie złożony, więc nie trzeba do niego żadnych narzędzi, a montaż jest szybki i intuicyjny. Niezależnie, czy montujemy go z lewej, czy prawej strony auta.

 

Zabezpieczenie roweru w uchwycie Thule ProRide 591

Podsumowanie

Thule ProRide 591 jest uchwytem o nieskomplikowanej konstrukcji. Im prostsza budowa, tym trudniej coś uszkodzić. Niektórzy nasi klienci i znajomi używają tego uchwytu już od wielu lat i twierdzą, że przez ten czas nic się w nim nie wyrobiło, nie złamało i po tylu latach wciąż wygląda nowocześnie.

 

Powiązane artykuły

zamknij [x]