U-lock

U-lock to typ zabezpieczenia rowerowego uznawany za najbardziej bezpieczne rozwiązanie, dla każdego rowerzysty, który pozostawia swój cenny rower bez opieki. U-lock rowerowy składa się najczęściej z dwóch elementów: metalowego pręta wygiętego w kształt litery U (stąd nazwa u-lock) oraz poprzecznej belki z zamkiem, którą łączy dwa końce pręta.

 

Planując zakup u-lock’a warto wziąć pod uwagę największe marki specjalizujące się w produkcji zabezpieczeń rowerowych takie jak: ABUS, OnGuard, Kryptonite oraz Trelock. Wybierając dany model zabezpieczenia typu u-lock trzeba wziąć pod uwagę miejsce, w którym zostawiamy zazwyczaj rower, czas jaki spędzi on bez opieki oraz wartość roweru.

 

Najtańsze u-locki można kupić już za około 100zł, a cena najdroższych potrafi sięgać powyżej 1000zł. Kupując dobre zabezpieczenie rowerowe zyskujemy przede wszystkim spokój i pewność, że gdy skończymy pracę, szkołę lub po prostu wyjedziemy ze sklepu nasz rower będzie w tym samym miejscu, w którym go zostawiliśmy. Bezpieczny u-lock to świetna inwestycja!

zobacz więcej »

Ocena na Opineo

4,8 / 5

Opinie

Laur Opineo

Darmowa dostawa od 499 zł

Darmowa dostawa
Dostępność
Tylko dostępne
Marka
Abus
Accent
Author
AXA
Kryptonite
Merida Akcesoria
Onguard
XLC
Cena
Ocena klientów
Typ zamka
grawitacyjny
na klucz
na szyfr
Poziom bezpieczeństwa
podstawowy
wysoki
średni

U-lock do roweru


Skradziony rower to chyba najgorszy koszmar każdego rowerzysty. Idziemy do miejsca, w którym zostawiliśmy go i zamiast roweru zastajemy pustkę. Zaskoczenie przeradza się w złość, a potem pojawia się bezradność. Po pewnym czasie podejmujemy działania takie jak zgłoszenie sprawy na policję czy poszukiwania na własną rękę. Niestety statystyki policyjne pokazują, że niewiele skradzionych rowerów udaje się odzyskać. Dobrze jest więc zainwestować w najlepsze zabezpieczenie rowerowe, aby oszczędzić sobie wydatków związanych z nowym rowerem oraz problemów emocjonalnych jakie temu towarzyszą.


U-lock to najbezpieczniejszy typ zabezpieczenia rowerowego dostępny na rynku. Nawet najtańszy model daje gwarancję bezpieczeństwa, ponieważ złodzieje na sam widok u-locka często nie podejmują próby kradzieży.

u-lock


Z czego składa się u-lock?


Budowa u-lock’a nie jest skomplikowana. To dobrze, bo im mniej elementów, tym dane zabezpieczenie jest bardziej skuteczne. Mamy zatem:
- szeklę – metalowy pręt wygięty w kształt litery U,
- zamek / rygiel – poprzeczna belka, która łączy dwa końce szekli. To tutaj znajduje się cały mechanizm odpowiedzialny za połączenie szekli i zamka ze sobą.


U-lock mini czy duży u-lock


Wybierając u-locka powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się nad jego wielkością, czyli wysokością i szerokością szekli. Powinna być na tyle duża, aby dało się przypiąć rower do obiektów, przy których najczęściej go zostawiamy. Trzeba przyznać, że jest to największy i w zasadzie jedyny minus u-locków. Najmniejsze z nich są lekkie, mobilne, wytrzymałe, ale będziemy w stanie przypiąć je jedynie do niezbyt grubych obiektów. Duże u-locki ważą znacznie więcej i zajmują więcej miejsca, a także dają większe możliwości przypięcia roweru. Musimy przemyśleć jaka wielkość będzie dla nas optymalna.

 

ulock


W jakim miejscu przypinamy rower i jak do tego dobrać u-lock’a?


Nie tylko u-locki, ale każde zabezpieczenie powinno być dobrane na podstawie czasu i miejsca w jakim zostawiamy nasz rower. Jeśli pozostawiamy rower jedynie na kilka minut pod wiejskim sklepem gdzie nie przechodzi zbyt wiele osób, to może wystarczyć linka spiralna uważana za najmniej skuteczne zabezpieczenie. W przypadku zatłoczonego miasta, gdzie kręci się mnóstwo osób, a rower będzie bez opieki na przykład przez 8 godzin potrzebne będzie bardzo dobre zabezpieczenie, takie jak u lock rowerowy z podwójnym ryglem i grubą szeklą.


U-lock z dodatkową linką


Krótki zasięg U-locka można nieco zrekompensować modelami posiadającymi w zestawie stalową linkę. U lockiem przypinamy ramę, a linką możemy spiąć koła, które także są obiektem zainteresowań złodziei. Nie trzeba oczywiście kupować dedykowanego zestawu. Połączenie osobnej linki, łańcucha czy jakiejkolwiek innej blokady z u-lockiem również doskonale zda egzamin, ale linki z gotowych zestawów możemy podłączyć do szekli u-locka i wszystko spiąć jednym zamkiem. Plus tego rozwiązania jest taki, że nie musimy używać dwóch kluczyków. Wszystko zrobimy jednym.


Zapięcie do roweru u lock z alarmem


Ciekawym rozwiązaniem może pochwalić się marka ABUS, która w swojej ofercie posiada u-lock z wbudowanym alarmem. Kiedy złodziej zacznie grzebać przy zamku i poruszać u-lockiem usłyszy pierwszy sygnał ostrzegawczy, a gdy to go nie odstraszy włączy się alarm o mocy do 100 dB. Jeśli rower zostawiliśmy w ruchliwym miejscu to z pewnością ktoś zwróci na to uwagę.

ulock abus


Dobry u-lock – czym powinien się charakteryzować?


Jeśli już decydujemy się na u-locka to znaczy, że prawdopodobnie jesteśmy świadomi ograniczeń poszczególnych rozwiązań i chcemy wybrać najskuteczniejsze z nich. Czy jednak każdy u-lock jest taki sam, a różnica polega jedynie na wielkości szekli? Zdecydowanie nie! Przede wszystkim powinniśmy zacząć od sprawdzonej marki. ABUS, Kryptonite, OnGuard i Trelock - to najwięksi gracze, którzy dają gwarancję jakości, a liczne opinie, które możemy przeczytać w Internecie tylko potwierdzają ich skuteczność. Następnie zwróćmy uwagę na grubość szekli. Im grubsza i wykonana z mocniejszego materiału tym lepiej, ale pamiętać należy, że wraz z grubością rośnie waga. Teraz przejdźmy do zamka. Powinien być nieskomplikowany, pancerny, trudny do wyłamania i najlepiej posiadający podwójny rygiel, a także kwadratowy lub sześciokątny kształt, dzięki któremu nawet po przepiłowaniu jednej strony szelki nie będzie dało się jej wykręcić i ściągnąć z roweru. Potrzebne będzie drugie cięcie, które zabiera złodziejowi kolejne minuty. Na koniec coś niezwiązanego z bezpieczeństwem. Chodzi o system montażu u-locka do rower. Nie zawsze będziemy chcieli jechać z plecakiem, do którego zmieścimy u-locka. Polecamy wybrać model, który będzie posiadać w zestawie mocowanie np. do ramy roweru. Powinno być solidne, łatwe i szybkie w obsłudze.


Rowertour.com – szeroka oferta zabezpieczeń rowerowych typu u lock


W naszym sklepie znajdziecie u-locki oraz inne zabezpieczenia renomowanych marek z całego świata. Przetestowaliśmy wiele z nich, o czym możecie przeczytać na naszym blogu. Jeśli macie wątpliwości jakiego u-locka wybrać to chętnie Wam w tym pomożemy, a następnie szybko wyślemy zabezpieczenie, które skutecznie ochroni Wasz rower przed kradzieżą.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]