Rowery gravel

(5)
Marka
Accent
Ghost
Romet
Rozmiar ramy
L
M
S
XL
XS
Cena
Płeć
unisex
Rodzaj hamulca
tarczowy hydrauliczny
tarczowy mechaniczny
Napęd
1x11
2x9
Materiał ramy
aluminium
Kolor
czarny
czerwony
niebieski
szary
Wysokość ramy
46,5cm
48cm
50cm
51,5cm
52cm
54cm
56cm
58cm
Ocena klientów

Gravel czyli rower uniwersalny

Wszechstronność - to immanentna cecha roweru tego typu. Rowery typu gravel mają kilka cech, które złośliwi określają kompromisem. W terenie nie są tak uniwersalne jak MTB, na szosie - są wolniejsze od każdej szosówki. Ale mimo wszystko ich popularność nieustannie rośnie. Dlaczego? Przede wszystkim - zbalansowana konstrukcja daje nam przewagę w każdym terenie różnym od szosy. Znacznie łatwiej wyłapać nierówności i zagrożenia dzięki oponom o dużej przyczepności. Jeździmy wolniej niż szosówka, ale na szosie - znacznie szybciej niż każdy MTB i rower miejski. Nie każdy chce być demonem prędkości, a wąskie szytki nie wszędzie są idealne.

 

Tam, gdzie chcemy wjechać, wjedziemy bez problemu. Gravel wspaniale radzi sobie w miejskiej dżungli i turystyce, jest więc rowerem o dużej uniwersalności i przy okazji wciąż wygląda i jeździ wystarczająco drapieżnie, by móc myśleć o nim jako podstawowym pojeździe cyklisty. Bardzo wygodna geometria sprawia, że łatwiej znosimy trudności i możemy dłużej wytrzymać w siodełku. Łatwo na tym rowerze wstać i przejechać trudniejszy leśny odcinek szutrówki. Sporo zalet, duża popularność, wygoda i wszechstronność - oto najważniejsze cechy jakie posiada rower gravelowy. Jeśli to Was jeszcze nie przekonało, sprawdźcie jeszcze nasz obszerny artykuł o gravelach, gdzie wypisaliśmy 10 powodów dlaczego warto spróbować jazdy na gravelu.

Rower gravelowy na szutrowe szlaki

Rower szutrowy - tak dosłownie powinniśmy nazywać gravel. Jest to jego pierwotna nazwa, utarta na szutrach w Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzi. Szutry są w istocie najbardziej miarodajnym środowiskiem tego jednośladu. Szerokie opony, obniżona rama z wygodną geometrią pozwalają na podróżowanie w dośc dużym komforcie i z zapewnioną kontrolą. Kiedy gravel pojawił się w Polsce, z miejsca stał się rowerem który pokochali backpackerzy - jeżdżący na dziko, pakujący się w sakwy rowerowe umieszczane na ramach i widelcach. Mobilność, swoboda i fantastyczna przygoda - oto co dał nam współczesny gravel.

 

Wiele firm produkuje ten rodzaj jednośladu. W Polsce mamy też ciekawą propozycję - wziął się za gravel Romet i modele tej firmy są naprawdę kapitalnym pomysłem na początek szutrowej pasji.

Pokochajcie rowery gravelowe

Czy warto wybrać gravel na swój podstawowy rower? Jeśli tylko myślisz o poszerzeniu swojej pasji i jednocześnie chcesz mieć pojazd uniwersalny i wszechstronny - jak najbardziej tak! Gravel jest niezwykle wdzięczny. Pozwala na turystykę w fantastycznym wymiarze, łatwo się modyfikuje, ma nowoczesny osprzęt, jest trwalszy pod kątem ogumienia niż typowa szosówka (także znacznie tańszy - opony wystarczają na dłużej) i szybszy od każdego MTB. To sporo wydawałoby się sprzecznych cech, które udało się połączyć w bardzo ciekawą i funkcjonalną całość.

 

Rowertour od początku podążał za szutrowymi rewolucjonistami. Mamy w swojej ofercie szeroką gamę takich rowerów i możecie swobodnie dobrać u nas model pod swoje indywidualne cechy, tak by jeszcze mocniej wyciskać pasję z endorfin. Oczywiście jesteśmy cały czas do Waszej dyspozycji, by pomóc wybrać Wam jak najlepiej. Oprócz rowerów mamy także cały osprzęt do bikepackingu, więc jeśli tylko chodzi Wam po głowie nowa, wspaniała, rowerowa przygoda - nasz gravel, w Rowertour jest właśnie dla Was. Zapraszamy!

 


zamknij [x]
Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj je, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.
Rozumiem