Dętka rowerowa

Dętki do rowerów – dętka wypełnia oponę. Może być zrobiona z gumy butylowej lub lateksowej. U nas kupisz dętki dopasowane do rozmiaru Twojego koła i zaopatrzysz się w akcesoria, dzięki którym Twój jednoślad będzie sprawnie funkcjonował. 

 

Rozmiar dętki do roweru dopasowuje się do rozmiaru opon. Rozmiary znajdują się na opakowaniu lub samej dętce, w milimetrach bądź calach. W naszym sklepie rowerowym dysponujemy wachlarzem rozmiarów: dętka 12 cali, dętka 20 cali, dętka 29, ale też dętka rowerowa 27 5. Przykładowo:  dętka rowerowa 26x1 75 - 1.75 odpowiada, za szerokość opony, więc optymalnym wyborem będzie dętka rowerowa o takiej szerokości.

 

Kolejną znaczącą kwestią przy produkcie, jakim są dętki rowerowe, jest przeznaczenie naszego roweru. Dętki do roweru szosowego będą węższe, ale tez bardziej wytrzymałe na silne ciśnienie. A na przykład, dętka do roweru w kolarstwie grawitacyjnym, będzie musiała spełniać jeszcze inne parametry.

 

Na koniec trzeba wiedzieć jaki rodzaj wentyla będzie pasował do naszego koła. Generalnie występują trzy rodzaje wentyli: dunlop, Schrader lub AV oraz Presta.  Wybór zależy od średnicy otworu, w jaki wyposażona jest obręcz roweru. 

zobacz więcej »
Cena od
do
Podkategorie
Produkty

Opony i dętki są elementarnym wyposażeniem roweru. W tej kategorii znajdziecie wytrzymałe dętki rowerowe, o różnych rozmiarach (np. popularna dętka rowerowa 26 cali) i właściwościach. Dętka rowerowa i opona wpływają na wydajność jazdy i przyczepność roweru do podłoża. Przebitą dętkę łatwo i niedrogo wymienić. Zapraszamy do składania zamówień i zapoznania się z naszą ofertą - wyposażamy w najlepsze dętki rowerowe.


 

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]