Koło rowerowe / komponenty

Marka
Accent
Alexrims
Author
Continental
Dartmoor
DT Swiss
Effetto Mariposa
Flinger
Mavic
Mitas
Muc-Off
Panaracer
Park Tool
Peruzzo
Puky
Reynolds
Rock Shox
RST
Sapim
Schwalbe
Shimano
Sram
Stan`s NoTubes
Sun Ringle
Supacaz
TranzX
Trezado
Unior
Vittoria
WTB
XLC
Zefal
Cena
Ocena klientów

Wymieniając koła rowerowe, trzeba przygotować parametry: średnica koła i szerokość obręczy. W kole przednim sprawdzamy typ piasty i sposób mocowania do widelca. Natomiast koła rowerowe 26 (jak i każdy inny rozmiar) ma różne napędy i piasty, także trochę trudniej je wymienić.

Koła szosowe

Poza standardowymi kołami rowerowymi do rowerów górskich możecie znaleźć u nas także koła szosowe. Bez względu na to, jakiej to marki posiadamy nasz jednoślad, to zawsze koła do roweru szosowego muszą być lekkie, sztywne i solidne. Tego typu koła rowerowe, a także dużo więcej znajdziesz w naszym sklepie internetowym rowertour.com. W rowerach szosowych najważniejszym parametrów podczas jazdy na takim rowerze jest prędkość. Koła rowerowe mogą posiadać odpowiednie parametry umożliwiające osiąganie jak najwyższych prędkości. W związku z tym koła rowerowe przeznaczone do roweru szosowego muszą być lekkie oraz duże, dlatego zdecydowanie korzysta się z kół w rozmiarze 28 cali. Lekkie koła rowerowe w rozmiarze 28 cali pozwalają osiągać większe prędkości przy jednocześnie mniejszym włożonym wysiłku.

Koła MTB

Koła rowerowe, a także koła MTB  w zależności od parametrów są przeznaczone do innego typu roweru. Im większe koła rowerowe z szerszą oponą, tym lepsza przyczepność w trakcie jazdy w trudnym i sypkim terenie. Jednak komplet kół o mniejszej średnicy to zdecydowanie duża lepsza zwrotność i dynamika roweru. Zwłaszcza w warunkach miejskich bardziej zalecane są koła rowerowe o większej średnicy. Obręcze rowerowe 26 różnią się od siebie znacznie i są po prostu inne niż koła rowerowe 28 cali. Choć bardzo dużo zależy też od wzrostu rowerzysty i osobistych preferencji jazdy.

Koło rowerowe 26

Koła rowerowe MTB przeważnie będą się wahać pomiędzy rozmiarem 26, a 28, podobnie koła rowerowe szosowe. W naszej ofercie nie zabraknie też produktu, jakim jest obręcz rowerowa. To część składowa kół, która znosi duże obciążenia i musi charakteryzować się sporą wytrzymałością. Felga rowerowa wykonana z lekkich metali redukuje wagę całkowitą roweru, co ma znaczenie zwłaszcza w jeździe szosowej (obręcze rowerowe szosowe). Ze względu na fakt, że koła rowerowe 26 cechują się znacznie lepszą zwrotnością podczas pokonywania zakrętów, a także dlatego, że koła rowerowe w rozmiarze 26 cali są bardziej uniwersalne, można je stosować w znacznie bardziej zróżnicowanym terenie. Pozwalają on na dużo szybszy start w związku z ich mniejszą średnicą, a dzięki mniejszej masie własnej można dzięki nim liczyć także na lepsze przyspieszenie. Ponadto mniejsze koła rowerowe jak 26 cali wcale nie eliminują możliwości ich używania przez wyższych rowerzystów.

 

Koło rowerowe 28

Nasz sklep zaopatruje również w obręcze rowerowe i koło rowerowe 28, które jest wzmacniane, a także takie, które są bardzo wytrzymałe i zadowolą nawet najbardziej wymagających kolarzy. Koło do roweru 28 charakteryzuje się dużo większą powierzchnią toczną, która jest wykorzystywana do poruszania się po drogach utwardzonych i szutrach. Bardzo popularna jest także felga rowerowa 26, dostępna w wersji szosowej, jak i MTB. Aczkolwiek felgi rowerowe 26 zaczynają być wypierane przez większe rozmiary (27,5 i 29). Koła rowerowe 28 cal, wybierane są zdecydowanie częściej w kolarstwie szosowym.

 

Koła rowerowe 29

Największe z dostępnych obecnie na rynku koła rowerowe 29 cali są stosowane przeważnie w rowerach górskich MTB i pozwalają one na osiąganie dużo większej szybkości bez względu na to czy zamierzamy zjeżdżać na zjazdach, czy też wspinać się na podjazdach. Powierzchnia styku  opony z podłożem w kołach rowerowych 29 cali jest dużo większa niż w przypadku mniejszych rozmiarów kół, dlatego koła rowerowe 29 cali dużo łagodniej pokonują wszelkie uszkodzenia, które można spotkać na swojej drodze. Duże koła znacznie stabilniej czują się podczas pokonywania różnego rodzaju przeszkód i dziur. Koła rowerowe w największym rozmiarze 29 cali doskonale się sprawdzają na trudnych technicznie trasach, gdzie zapewniają one doskonałą przyczepność. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą 29-calowych kół rowerowych takich marek jak Maxxis, Schwalbe oraz Continental!

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]