Mostek rowerowy

Dzisiejsze możliwości przerabiania różnych części roweru są daleko bardziej zaawansowane niż kiedyś. Każdy rowerzysta ma możliwość samodzielnie dopasować mostek do roweru i jego nachylenie względem ramy. Rowertour.com oferuje na przykład mostek kierownicy regulowanymostek rowerowy krótki czy mostek mtb. Najpopularniejszy typ mostka to mostek kierownicy, który zakładany jest na rurę sterową widelca i dociskany obejmą. Innym typem jest mostek wpuszczany połączony z rurą, wpuszczoną w rurę sterową od amortyzatora. Ten typ wspornika musi być dokładanie zgrany z odpowiednim modelem rury widelca. 

 

Wspornik kierownicy rowerowej wyrabia się ze stali, aluminium, carbonu, a nawet tytanu. Każdy materiał ma inne właściwości i będzie nadawał się do innego typu jazdy. Mostki mtb będą np. szersze niż mostek szosowy. Ważne jest by odpowiednio wyregulować mostek rowerowy, by uniknąć złej pozycji ciała i związanych z tym urazów szyi czy pleców. Mostek rowerowy z regulowanym kątem nachylenia powininen pozwolić nam na ustawinie odpowiedniego dla nas kątu nachylenia (optymalnie kąt ten nie powinien wynosić więcej niż 90 stopni). Taki regulowany wspornik kierownicy pozwoli zmieniać naszą pozycję z opływowej na bardziej wyprostowaną. Wśród rowerów miejskich i trekkingowych najczęsciej spotyka się wspornik regulowany umożliwiający regulację kąta w dość szerokim zakresie.

 

Oprócz kąta nachylenia dość istotne znaczenie ma też jak długi jest nasz wspornik rowerowy. Im wspornik do kierownicy jest dłuższy, tym większa kontrola nad rowerem podczas szybkiej jazdy, ale rower traci na sterowności. Krótkie mostki kierownicy ułatwiają przenoszenie środka ciężkości na na tył roweru, co okazuje się praktyczne w bardziej wymagających warunkach. Rowery szosowe z kolei mają dłuższe wsporniki kierownicy rowerowej, mierzące od 80 do 130 mm. Dłuższy mostek ma tę zaletę, że nasza pozycja zyska na auerodynamiczności, ale będzie też bardziej obciążała kręgosłup. Dlatego po raz kolejny podkreślamy przewagę jaką odznacza się wspornik kierownicy regulowany

 

zobacz więcej »
Cena od
do
Podkategorie
Produkty

Wspornik rowerowy (mostek rowerowy) to doskonałe rozwiązanie dla rowerów miejskich, trekkingowych lub tych używanych przez kilka osób o różnym wzroście. To od niego zależy jaką pozycję przyjmiesz na swoim rowerze – wyprostowaną czy pochyloną. Jeśli masz problem z ustawieniem kierownicy lub dopasowaniem jej do Twojej sylwetki – zakup wspornika będzie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem! Po co komplikować sobie życie? Mostki rowerowe, które znajdują się w ofercie naszego sklepu cechuje wysoka precyzja wykonania, nowoczesny wygląd oraz przystępna cena. Zrobiono je z bardzo trwałych, wysokogatunkowych materiałów, a mimo tego są zaskakująco lekkie. Nie ma również problemów z ich montażem oraz późniejszą regulacją (mostek regulowany). To sprawia, że nasi klienci chętnie po nie sięgają i nie kryją zadowolenia.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]