Rower Dartmoor Two6Player Evo jest ekstremalnie popularnym jednośladem przystosowanym do dirt jumpingu. Znana wytrzymała konstrukcja z lubianą geometrią idealnie nadaje się na przygody na hopkach, a co równie ważne – model oferuje wyjątkowo korzystny stosunek ceny do jakości. Dlatego Dartmoor Two6Player Evo dla wielu początkujących kolarzy będzie doskonałą przepustką do świata wymagającego dirtu – przekonaj się o tym sam!
Model ma aluminiową ramę, dzięki czemu jest jednocześnie stosunkowo lekki, jak i wytrzymały. Mimo niszczej ceny, zbudowano go na tej samej bazie co wersję Dartmoor Two6Player Pro, więc geometria zapewni Ci takie samo pole do popisu. Ponadto rama współpracuje z widelcem Manitou Circus Expert o skoku 100 mm, który gwarantuje płynność działania i wystarczającą amortyzację przy każdym lądowaniu.
Podobnie, jak w droższym wariancie – rower Dartmoor Two6Player Evo korzysta z napędu singlespeed, zaprojektowanego specjalnie z myślą o dircie. Tworzy go korba Samox DJ1 z ramionami o długości zaledwie 155 mm, co pozwala szybko reagować i przekłada się na większą kontrolę jednośladu w powietrzu. Bardzo ważną rolę odgrywają również hydrauliczne hamulce tarczowe SRAM DB4 – skuteczne i niezawodne.
Rower opiera się na mocnych kołach Dartmoor Shark z zamontowanymi lekkimi i szybkimi oponami Kenda Booster Park 120 TPI, które zapewniają dobrą przyczepność na każdej nawierzchni.
| Producent | DARTMOOR |
| Płeć | unisex |
| Kolor | biały |
| Rozmiar ramy | 16" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | Manitou Circus Expert, skok 100 mm |
| Stery | Dartmoor Blink |
| Napęd | 1x1 |
| Przerzutka tylna | - |
| Manetki | - |
| Mechanizm korbowy | Samox DJ1 2-pcs, 155 mm |
| Kaseta | - |
| Łańcuch | Dartmoor Iron Singlespeed |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | SRAM DB4 |
| Rozmiar koła | 26" |
| Obręcze p/t | Dartmoor Shark, 32H |
| Opony p/t | Kenda K-Series Booster Park |
| Piasta przednia | Dartmoor Reel, 110 x 20 mm, 32H |
| Piasta tylna | Dartmoor Reel Singlespeed 10T, 32H |
| Wspornik kierownicy | Dartmoor Beetle, 31,8 mm |
| Kierownica | Dartmoor Tornado, 750 mm, 31,8 mm |
| Chwyty | Dartmoor Block |
| Wspornik siodła | AL 6061 |
| Siodełko | Dartmoor Player |
| Pedały | Dartmoor Vibe |
