Romet

Kategorie
Filtry
Cena

Romet – polska marka rowerów

Romet powstał z połączenia mniejszych bydgoskich przedsiębiorstw, które zajmowały się produkcją rowerów. Od 1948 do 1971 roku firma nosiła nazwę „Zjednoczone Zakłady Rowerowe”, a następnie zmieniono nazwę na Romet. Źle zarządzane przedsiębiorstwo (jak wiele państwowych spółek w tamtym czasie) zaczęło powoli popadać w tarapaty. W 2006 roku z pomocą przyszedł jeden z klientów ówczesnego Rometu, który postanowił wykupić firmę i ją zreorganizować. Tą osobą był Wiesław Grzyb, który nabył prawa do marki Romet, a następnie przeniósł siedzibę firmy spod Bydgoszczy do Dębicy w okolicach Rzeszowa.

Sklepy rowerowe Romet

Na polskim rynku Romet wciąż jest liderem w sprzedaży rowerów, chociaż firma Kross bardzo mocno depcze mu po piętach. Aktualne kolekcje rowerów idą z duchem czasu i wykorzystują te same nowinki technologiczne i rozwiązania, które możemy znaleźć w rowerach wielu zagranicznych producentów. Polskie pozostają natomiast nazwy poszczególnych modeli. Szczególnie starsi użytkownicy, którzy z sentymentem wspominają rowery produkowane w czasach PRL’u nie potrafią obojętnie przejść obok modeli takich jak Wigry, Jubilat, Gazela czy Wagant.

Rowery Romet – czym może pochwalić się obecnie polski producent?

Oferta marki Romet jest przekrojowa. Znajdziemy tu rowery miejskie, trekkingowe, szosowe, MTB, gravele, crossy, rowerki dziecięce oraz elektryki.

Rowery MTB marki Romet

Kolekcję rowerów MTB możemy podzielić na trzy grupy: pierwsza, MTB Lady przeznaczona jest dla kobiet. Znajdziemy tu rowery do 2000 zł, które występują na kołach o średnicy 26; 27,5 oraz 29 cali. Jest to 8 modeli w różnej kolorystyce i typowo kobieciej geometrii. Znacznie więcej, bo aż 21 modeli znajdziemy w kolekcji dla mężczyzn. Ostatnią grupę stanowią jednoślady od ponad dwóch do niespełna jedenastu tysięcy złotych. Są to rowery przeznaczone do zawodów XC i maratonów. W zależności od wybranego roweru znajdziemy tu aluminiową bądź carbonową ramę typu hardtail, widelec o skoku około 100 mm oraz różnej klasy napędy: od Shimano Acera po SRAM GX Eagle 1x12.

Rowery szosowe Romet

W segmencie rowerów szosowych nie znajdziemy tylu modeli co w MTB, ale i tak jest w czym wybierać. Cała linia nosi nazwę Huragan. Modeli jest 7, a ceny wahają się od 1799 do 8999 zł. 5 pierwszy modeli jest aluminiowych, a dwa ostatnie powstały na ramach carbonowych. Zastosowany napęd pochodzi ze stajni Shimano. W najniższym modelu jest to grupa Claris, a w najwyższym Ultegra. Co ciekawe w żadnym modelu nie znajdziemy grupy 105, ale przyznać trzeba, że carbonowa szosa na najnowszej Ultegrze R8000, za mniej niż 9000 zł to świetna okazja.

Rower elektryczny Romet

W ostatnich latach Romet bardzo aktywnie i co najważniejsze skutecznie wszedł na rynek rowerów elektrycznych. W ofercie na rok 2020 znajdziemy 15 modeli elektryków o różnym zastosowaniu, od rowerów miejskich, przez trekkingi, a kończąc na rowerach e-MTB oraz dwóch fullach z mocnym silnikiem Shimano Steps E8000.

Romet Factory Team

Romet wspiera polskich zawodników. Jak na największego producenta przystało Romet może pochwalić się chyba najbardziej liczną drużyną sportową w polskim kolarstwie. Trzonem zespołu są kolarze górscy, ale nie brakuje tu także szosowców, triathlonistów, duathlonistów oraz zawodników bardziej ekstremalnych odmian kolarstwa. W sezonie 2019 zawodnicy Romet Factory Team wywalczyli 350 miejsc na podium, a do największych sukcesów trzeba zaliczyć srebrny medal w drużynie wywalczony podczas Igrzysk Wojskowych przez Edytę Jasińską, srebrny medal Mistrzostw Europy w duathlonie wywalczony przez Marka Barczewskiego oraz Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w duathlonie, które zdobyła Klaudia Petters.

Fabryka rowerów w Polsce i dożywotnia gwarancja na ramę

Niewiele osób pewnie wie, że Romet dysponuje drugą największą montownią i fabryką rowerów w Europie. Została ona otwarta w 2019 roku i pozwala na samodzielną produkcję ram stalowych i aluminiowych, montaż, malowanie i lakierowanie, a w pobliskiej montowni składane i testowane są gotowe rowery. Od tego sezonu Romet zaoferował klientom możliwość otrzymania roweru z dożywotnią gwarancją na ramę. Jest to krok, na który decydują się tylko najwięksi producenci rowerów na świecie.

Rowery Romet w sklepie Rowertour.com

Jako jeden z największych sklepów rowerowych w Polsce nie mogliśmy nie posiadać w ofercie rowerów takiej marki jak Romet. Nie tylko z sentymentu do marki, przede wszystkim doceniliśmy jakość rowerów i politykę producenta. W związku z tym postanowiliśmy, że od sezonu 2020 udostępnimy i szczerze będziemy polecać rowery naszego rodzimego producenta. Po odwiedzeniu fabryki jeszcze bardziej przekonaliśmy się, że polskie rowery mogą śmiało konkurować z zagranicznymi markami. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą rowerów Romet w najlepszych cenach!