Bagażniki dachowe

Filtry
Marka
Thule
TreeFrog
Cena

Jaki bagażnik dachowy wybrać?

Każde auto jest inne i bagażnik dachowy musi być do niego dopasowany. Na kombi czy małe crossovery i SUVy odpowiedni będzie bagażnik dachowy na relingi - auta te mają je zazwyczaj w standardzie. Te bez nich radzą sobie nieco inaczej - bagażniki montuje się tam za krawędzie dachu, ale istotne jest właściwe dobranie modelu do konkretnego auta. Dbamy o to, by był to wybór właściwy - dzięki temu jesteśmy pewni, że używacie sprzętu konkretnego, gwarantującego bezpieczeństwo Wasze i Waszego bagażu.

 

Dobry samochodowy bagażnik dachowy to przede wszystkim trwałe materiały, bezkompromisowe wykończenie, mocne połączenia i prosta aplikacja. Są specjalistyczne marki, które stały się ekspertami w tej dziedzinie - tu najlepszy przykład to szwedzki potentat Thule. Przy wyborze kierujmy się przede wszystkim sprawdzonymi rozwiązaniami i solidnością - bagażnik dachowy Thule to niemal gwarancja spełnienia tych warunków.

Na co zwracać uwagę przy wyborze bagażnika dachowego?

Bagażnik dachowy łączy kilka zmiennych: trwałość, niską masę i wytrzymałość na obciążenia. Osiąga to dzięki doborze odpowiednich materiałów, a całość utrzymuje założony ekwipunek na dachu auta niezależnie od pogody i warunków drogowych. Warto zwracać uwagę na takie elementy jak grubość i wykonanie poprzeczek, ich połączenia z zaciskami, siłę zacisków i swobodę operowania poprzeczkami - samochodowy bagażnik dachowy nie może nam utrudniać korzystania z auta, a mocowanie na nim roweru, kufra czy deski do kitesurfingu nie może być kłopotliwe.

 

Jesteśmy po to, by Ci pomóc - nasi eksperci powiedzą Ci, że bagażnik nie jest zakupem na jeden sezon. Zmienisz auto, a zostaniesz przy bagażniku, jeśli dobrze go wybierzesz. W ten sposób oszczędzisz swoje pieniądze.

Bagażnik dachowy - sposób montażu

Współczesne bagażniki dachowe nie są trudne w montażu nawet dla osób niemających z nimi wcześniej styczności. Jeśli nasz model to bagażnik dachowy na relingi - nic prostszego. Poprzeczki zakładamy na relingi i dokręcamy - markowe produkty mają własne śruby. Belki muszą znaleźć się w odpowiedniej odległości - najczęściej bagażniki dachowe wymagają minimum 75 cm między nimi. Odległość może być inna dla kufrów i uchwytów rowerowych: w obrębie jednego producenta nie ma jednak żadnych problemów z dopasowaniem.

 

Jeśli nasze auto to hatchback czy sedan - musimy mieć bagażnik dachowy bez relingów, bo te typy aut najczęściej ich nie mają. Montaż przeprowadzamy najlepiej w dwie osoby dla zachowania równych odległości bezpośrednio do dachu. Zaciski takiego bagażnika są tak uformowane by dokładnie pasować do krawędzi dachu przy drzwiach. Dzięki precyzyjnemu doborowi nie musimy bać się o konstrukcję auta. Bagażniki dachowe tego typu nie mają kłopotu z montażem kufrów czy uchwytu na rower, o ile postępujemy zgodnie z instrukcjami lub zlecimy montaż kwalifikowanemu specjaliście.

Samochodowy bagażnik dachowy najlepszej marki

Rowertour poleca bagażnik dachowy Thule - to dla nas wyznacznik wszystkich dobrych cech, jakie wymieniliśmy. Jest to producent renomowany, a produkty - dobre, trwałe, solidne, bezpieczne i łatwe w montażu. Bagażniki dachowe to ogromny kredyt zaufania - jeśli coś do nich wkładamy, chcemy by bezpiecznie dotarło do celu. Dlatego tak istotny jest dobry wybór.

 

Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie, pracujemy z bagażnikami dachowymi od lat. Wiemy jak dobrać właściwy i bezpieczny model. Zaufaj nam, a potem ciesz się wygodą przez kolejne lata - Twój bagażnik dachowy będzie zawsze na miejscu, zawsze gotowy i zawsze bezpieczny, tak dla Twojego ekwipunku, jak i dla samochodu, a także dla innych uczestników ruchu. Zaufaj nam i naszej bogatej ofercie - dobierzesz właściwy model i uwolnisz ogrom miejsca w swoim aucie. Zapraszamy.

 


zamknij [x]