Koło przednie DT Swiss ARC 1100 Dicut DB 28" 2026 to kolejna wersja wysoko cenionego modelu z katalogu szwajcarskiego producenta. Wariant korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań, aby zapewnić użytkownikowi maksymalną wydajność. Koło przygotowano z myślą o jeździe szosowej – głównie po krętych, skomplikowanych etapach górskich.
Model jest jednokomorowy, a jego obręcz wykonano z włókna węglowego, czyli tzw. karbonu. Materiał ten charakteryzuje się nieziemską wręcz lekkością. Koło przednie DT Swiss ARC 1100 Dicut DB 28" dysponuje jedną z najmniej ważących obręczy w swojej serii. Należy także zwrócić uwagę na profil koła, nazywany Aero+ – dopracowany w tunelu aerodynamicznym, gwarantujący niskie opory powietrza, a jednocześnie znacznie poprawiający stabilność roweru przy silnych podmuchach bocznych.
Niezwykle ważnym elementem koła przedniego DT Swiss ARC 1100 Dicut DB 28" jest piasta DT 180. Korzysta ona z bardzo lekkich łożysk ceramicznych oraz odchodzą od niej 20 szprych DT Aerolite Straightpull T-Head z nyplami Pro Lock.
Co bardzo ważne, koło rowerowe przednie DT Swiss ARC 1100 Dicut DB 28" w pełni współpracuje z rozwiązaniem Tubeless, czyli bezdętkowym. Pozwala ono zmniejszyć ciśnienie ogumienia, a tym samym poprawić jego parametry jezdne i wytrzymałość, jednocześnie czyniąc je nieco lżejszym.
W wersji oznaczonej jako WTB – w zestawie z kołem otrzymujesz także zamontowaną oponę rowerową Continental Aero 111 29-622 – zoptymalizowaną pod kątem rozwijania wysokich prędkości, a jednocześnie przyczepną na suchej i mokrej nawierzchni.
| Marka | DT SWISS |
| Przeznaczenie | szosa, aero |
| Rozmiar | 700C |
| Waga | 991 g |
| Materiał obręczy | włókno węglowe |
| Szerokość wewnętrzna | 22 mm |
| Szerokość zewnętrzna | 28 mm |
| Wysokość stożka | 85 mm |
| Tubeless | tak |
| Model | DT 180 |
| Rodzaj łożysk | ceramiczne |
| Oś | 12x100 mm |
| Mocowanie tarczy | centerlock |
| Szprychy | stal, DT Aerolite Straightpull T-Head |
| Nyple | aluminium, DT ProLock hidden |
| Liczba szprych | 20 |