Rękawiczki termoaktywne

Filtry
Marka
Brubeck
Cena
Płeć
unisex
Rozmiar
L/XL
L/XXL
S/M
XS/M
XXL
Materiał
elastan
merino
poliamid(nylon)
polipropylen
wełna

Rękawice termoaktywne na chłody i niepogodę

Najlżejsze modele rękawic termoaktywnych przeznaczone są na krótkie wycieczki oraz do jazdy po mieście. Wykonane są z cienkich materiałów i niewielkiej warstwy izolującego wypełnienia. Doskonale sprawdzają się gdy na zewnątrz wciąż mamy temperaturę powyżej 0 stopni C. Niemal zawsze rękawiczki tego typu posiadają pięć palców co ułatwia korzystanie z telefonu czy licznika rowerowego. Wewnętrzna strona rękawiczek powinna być wykonana z cieńszego materiału, niż część wierzchnia. Warto wybrać modele, które posiadają wstawki zapobiegające ślizganiu się rąk na kierownicy. Dodatkowym atutem będą też odblaski, nici przewodzące, które umożliwiają korzystanie z ekranów dotykowych bez konieczności zdejmowania rękawic czy też zapinane na rzep mankiety.

Rękawiczki termoaktywne zimowe

Najbardziej zaawansowane technologicznie, najgrubsze i najcieplejsze są rękawiczki termoaktywne zimowe. Najczęściej dwu- lub pięciopalcowe. W ich produkcji specjalizują się takie marki jak: Chiba, Five Gloves, Castelli, Shimano czy Viking. Najczęściej wykonane poliestru, poliamidu, czasem z dodatkiem elastanu. Wyposażone w szereg membran, których zadaniem jest przepuszczenie pary wodnej na zewnątrz oraz zatrzymanie wiatru czy wody z zewnątrz, aby nie wdarła się ona do wnętrza rękawic. Jednymi z najbardziej znanych i cenionych membran są PrimaLoft oraz Gore-Tex.

Wybierz z nami rękawiczki termoaktywne

Wybierając idealne dla siebie rękawiczki termoaktywne w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na tabelę rozmiarów poszczególnych producentów i wymiary jakie podają. Może się bowiem okazać, że „M-ka” u jednego producenta będzie mieć zupełnie inny wymiary niż u drugiego. Szczególnie w przypadku zimowych rękawiczek warto wybrać minimalnie większy model, aby palce nie były ściśnięte. Między palcami a wewnętrzną ścianką rękawiczki powinna znaleźć się pusta przestrzeń, która zostanie ogrzana przez dłonie i odizoluje od zimna przenikającego do wnętrza rękawiczki. Natomiast długość palców rękawiczki powinna być już dość dobrze dopasowana do długości naszych palców, ponieważ zbyt długie palce rękawiczki utrudniają korzystanie z niewielkich manetek przerzutki, klamek hamulców lub ekranów dotykowych.

 

Chcąc w pełni cieszyć się z uroków jazdy na rowerze w chłodniejsze lub nawet zimowe dni niezbędnym elementem wyposażenia będą rękawiczki termoaktywne dopasowane do temperatury i panujących warunków atmosferycznych. Przed zakupem warto przeczytać opinie oraz opisy poszczególnych modeli lub skontaktować się z działem obsługi klienta, który chętnie służy swoją wiedzą i doświadczeniem. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na Rowertour.com

 


zamknij [x]