Klucze do wolnobiegów i kaset rowerowych

Filtry
Marka
Accent
Bike Hand
Lezyne
Park Tool
Pedros
PRO
ProX
Rock Shox
Shimano
Topeak
Unior
Voxom
XLC
Cena

Jaki klucz do kasety wybrać?

Kiedy kaseta rowerowa zaczęła wypychać wolnobieg z powszechnego użycia, stając się jego unowocześnioną wersją, powstały klucze do jej zdejmowania. Oczywiście w toku rozwoju tego komponentu zmieniały się też pomysły na jego mocowanie. Duża część kaset mocowana jest na piaście tylnego koła za pomocą ostatniej zębatki, którą nakręca się na założoną całość. Do odkręcenia takiej zębatki - naturalnie dociskanej przez ruch układu napędowego - potrzebny jest specjalny klucz. Typowy klucz do ściągania kaset powinien tu wystąpić w towarzystwie tzw. bacika - dźwigni z łańcuchem, przytrzymującej kasetę podczas odkręcania. Typowe urządzenie tego typu to na przykład XLC TO-S89 - tanie i solidne.

 

Za to typowy klucz do odkręcania kasety rowerowej to nieduża rzecz - ma formę wielowypustu z jednej strony i odpowiednio kształtowaną drugą stronę: albo dopasowaną pod klucz nastawny czy francuski, albo zakończoną długą dźwignią aby takiego klucza nie potrzebować. Obecnie najpopularniejsze są modele do kaset Shimano, kaset Sram oraz kaset Campagnolo. Ten drugi ma identyczną liczbę wpustów, ale jest minimalnie mniejszy. Tu właśnie pojawia się rola dobrego sprzedawcy, który powinien rozpoznać i zrozumieć Wasze potrzeby. Oszczędzi Wam to czasu i nerwów podczas pracy. Do Was należy też wybór formy w jakiej klucz do kasety kupicie. Z jednej strony możecie śmiało wybrać wersję z dźwignią - w domowych warunkach sprawdzi się idealnie: niweluje poślizgi i konieczność pracy z drugim kluczem. Z kolei do turystycznych zastosowań, jeśli chcemy mieć klucz w razie potrzeby, najlepsze będą małe wersje bez dźwigni. Nakrętki w kasetach trzymają zazwyczaj bardzo mocno i dobrze użyć odpowiedniej siły aby je odkręcić.

Najlepsze klucze do kaset i wolnobiegów w Rowertour.com

Dobra oferta to taka, w której przebierasz i nie martwisz się o jakość. U nas tak właśnie jest - niezależnie od ceny dbamy o to, by jakość utrzymywała odpowiedni poziom. Dla Ciebie to właśnie chcemy robić - czy różni nas to od innych, nie wiemy. Dbamy o Ciebie, a nie myślimy o konkurencji. Dlatego jesteśmy na rynku tak długo. Wiesz już jak wybrać właściwy klucz do odkręcania kasety.

 

Niezależnie od wyboru - zawsze służymy pomocą w doborze akcesoriów i odpowiedniego sprzętu. Klucz do kasety może wydawać się kłopotliwy tylko na początku. W razie potrzeby jesteśmy do Waszej dyspozycji. Zapraszamy!

 


zamknij [x]