Narzędzia rowerowe

(1135)
Marka
Accent
Author
Avid
Bike Hand
Connex
Continental
DK
DT Swiss
Effetto Mariposa
Elite
Ergon
Finish Line
Granite
Hayes
IceToolz
Jagwire
Lezyne
Maxxis
Merida Akcesoria
Muc-Off
Park Tool
PRO
ProX
Rock Shox
Sapim
Schwalbe
Selle Royal
Shimano
Sigma
SKS
Sram
Stan`s NoTubes
Super B
Tektro
Token
Topeak
Truvativ
Unior
Vittoria
White Lightning
XLC
Zefal
Cena
Ocena klientów

Narzędzia rowerowe do każdego typu roweru

W dzisiejszych czasach poszczególne gałęzie kolarstwa tak mocno się od siebie oddaliły, a rowery tak wyspecjalizowały, że oprócz posiadania dwóch kół ciężko znaleźć w nich jakieś punkty wspólne. Im bardziej zaawansowany model roweru tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy tam specyficzne wyposażenie wymagające specjalnych narzędzi. Na szczęście w pewnych kwestiach producenci potrafią się dogadać i wprowadzić standardowe rozwiązania. Jednym z nich jest stosowanie śrub imbusowych. Dzięki temu dokręcenie sztycy, mostka, siodełka, koszyka na bidon, czy regulacja przerzutek jest możliwa za pomocą zaledwie kilku kluczy. Podobnie jest z wentylami w dętkach. Większość pompek posiada dwa typy końcówek, które obsłużą każdy z trzech rodzajów wentyli. Okazuje się więc, że do podstawowych regulacji i napraw prowadzonych w terenie oraz pompowania kół wystarczy nam pompka oraz tzw. multitool.

Zaawansowane narzędzia do roweru

Im bardziej skomplikowane naprawy tym bardziej zaawansowane narzędzia rowerowe będą nam potrzebne. Przy centrowaniu kół przyda się centrownica i odpowiednie klucze. Przycinanie rury sterowej będzie wymagało prowadnicy i odpowiedniego brzeszczotu. Montowanie łożysk typu press fit wykonamy poprawie jedynie za pomocą specjalnego narzędzia, które nie przyda się w przypadku żadnej innej czynności. Obecnie praktycznie wszystkie zaawansowane narzędzia rowerowe służą jedynie do jednego elementu w rowerze. Oznacza to, że chcąc zbudować swój własny profesjonalny warsztat rowerowy będziemy musieli liczyć się z całkiem sporymi kosztami. Najlepiej więc skupić się na bieżących naprawach i w razie potrzeby rozwijać warsztat o kolejne potrzebne elementy. Szeroki wybór i najlepsze ceny znajdziecie oczywiście na naszej stronie. Sprawdźcie koniecznie!

 


zamknij [x]
Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj je, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.
Rozumiem