Coffee Ride - spokojny wypad rowerowy

Rodzaj przejażdżki rowerowej, w której najważniejsza jest przyjemność, luz, otwartość na otoczenie, a nie tylko wynik, prędkość, próg tlenowy i kadencja. Możemy jechać szybko, mocno ale to wciąż musi być rekreacja. I kawa! Kawa jest wpisana w DNA takiej jazdy, czy nas to dziwi? A skąd! Kawa jest esencjonalnym napojem pełnym radości, dającym kopa i rozgrzanie kiedy dzień niespecjalnie chce z nami współpracować. Czy to nie cudowne połączenie? Oto czym jest Coffee Ride - zapraszamy do wspólnej przejażdżki!

 

 

Coffe Ride czyli spokojny wypad rowerowy

 

 

  • Coffee Ride to rodzaj przejażdżki rowerowej, gdzie przyjemność, luz i otwartość na otoczenie są kluczowe, nie tylko wynik czy prędkość.
  • Coffee Ride umożliwia oderwanie się od napiętych planów treningowych i przywraca wymiar przyjemności w kolarstwie.
  • Wybierając trasę, warto preferować ścieżki rowerowe lub bulwary z pasem dla jednośladów, aby uniknąć stresu związanego z ruchem drogowym.
  • Więcej ciekawych artykułów na temat zdrowej jazdy na rowerze przeczytasz na naszym blogu

 

 

 


Co to jest Coffee Ride?

Coffee ride jest okazją do cieszenia się rowerowym doświadczeniem, podziwiania krajobrazu i spędzania czasu z przyjaciółmi, a kawa staje się pretekstem do przerwy i relaksu. To także społeczny aspekt kolarstwa, gdzie wspólne zatrzymywanie się na kawę sprzyja budowaniu więzi między uczestnikami. Nie zwracamy uwagi na siłę, kadencję, prędkości - ma być przyjemnie. Mamy poczuć się ze sobą dobrze, mamy poczuć, że nie jesteśmy na rowerze sami. Kawa idealnie się do tego nadaje, a wspólna - tym bardziej.

 

Rekreacyjny i relaksujący tryb takiej jazdy umożliwia oderwanie się od napiętych planów treningowych i trudnej codzienności. A jednocześnie przywraca wymiar przyjemności w kolarstwie jako takim. Nie ma tu ścisłej reguły i sprzeciwiamy się twierdzeniu, że na Coffee Ride można jechać tylko kolarzówką. Każdy rower jest mile widziany i każdy powinien być. A że musi być też stylowo, co zabrać? Już odpowiadamy.

 

 

 

 

Przerwa na kawę podczas jazdy na rowerze

 

Co zabrać na Coffee Ride?

Po pierwsze, rower - najlepiej sprawny. A poza tym? Kask, zestaw kluczy, dętki i kurtka przeciwdeszczowa - możesz potrzebować pomocy lub innym będzie trzeba pomóc. Bądź na to przygotowany. Strój dostosuj do długości trasy i możliwych utrudnień - słowem szykuj się jak na zwykły trening pod kątem ekwipunku i wyposażenia, ale czapeczka coffee ride to genialny dodatek. Telefon i licznik - jak najbardziej. Poza kartą płatniczą weź gotówkę - tam gdzie jedziecie może nie być terminali. Obowiązkowo płyny i możesz wrzucić w kieszeń małą przegryzkę - batonik lub żel. Niezależnie od intensywności może być Ci potrzebny mały zastrzyk energii. No i humor! Weź dobre nastawienie. Bez tego ani rusz. Nie napinaj się na wynik, osiągi i prędkość. Ciesz się jazdą. Warto przeżyć taki reset.

 

 

Czy wiesz, że...

coffee ride ma swoje korzenie w profesjonalnym kolarstwie szosowym, stanowiąc nieodłączny element kalendarza sportowego. Każdy zawodnik, w ramach dni regeneracyjnych, uczestniczy w swobodnych przejażdżkach po okolicy, mających na celu ulżenie mocno trenowanym mięśniom.

 

 

Gdzie wybrać się na Coffee Ride?

Zakładając, że jedziesz w większej grupie czy zespole, wybierajcie trasy przygotowane dla rowerów jak ścieżki czy bulwary z pasem dla jednośladów - będzie wygodniej i mniej stresująco. Asfalty o małej częstotliwości ruchu. Przykład? Z Warszawy do Góry Kalwarii - około 50 km w świetnych okolicznościach przyrody - zróżnicowany teren, w sam raz na fajne kręcenie. Kawa w kapitalnej rowerowej miejscówce - "Górze Kawiarni" i w dalszą drogę, z powrotem na Kabaty, a stąd - metro i jesteście gdzie chcecie.

 

Możliwości jest ogrom. Możecie umówić się na kawę w innej miejscowości, albo na peryferiach miasta. Róbcie co chcecie i bądźcie w tym swobodni. Park, jezioro, ścieżka rowerowa, kawałek szlaku wiodący do innego miasta? Radość z odkrywania, jaką niesie Coffee Ride jest zaraźliwa. Warto spróbować. Długość dostosujcie do najsłabszego ogniwa w zespole - to ma być przejażdżka, a nie etap wielkiego touru.

 

 

 

 

Picie czarnej kawy na wypadzie rowerowym

 

Kawa na rowerze - idealne połączenie

Coffee Ride daje maksimum frajdy przy minimum wysiłku. Po pierwsze dlatego, że robicie coś razem, w pasji, która Was wszystkich łączy niezależnie od statusu, pochodzenia czy koloru bielizny termoaktywnej. Robicie to bo kochacie jeździć na rowerze. Tylko tyle i aż tyle. Wspólna kawka z fajnymi ludźmi podnosi poziom endorfin, nasyca dobrym nastawieniem i pozwala inaczej patrzeć na świat. Bierzcie znajomych i ruszajcie w drogę. Dla przyjemności jeżdżenia i bycia.

 

 

Często zadawane pytania na temat Coffee Ride

1️⃣ Czym jest Coffee Ride?

Jest to przejażdżka, której głównym celem jest zazwyczaj zatrzymanie się w kawiarni lub kawiarence, aby napić się kawy lub innych napojów, oraz zrelaksować się przy rozmowie z innymi rowerzystami.

2️⃣ Czy każdy może jechać na Coffee Ride?

Nie ma żadnych przeciwwskazań. Każdy może jechać ze swoimi znajomymi.

3️⃣ Co zabrać na Coffee Ride?

Kask, strój, dętki, łatki, zestaw kluczy, telefon, kurtka, gotówka, okulary.

4️⃣ Ile powinna wynosić długość Coffee Ride?

Dobór indywidualny; rekreacja może zaczynać się już od 20 km, średnio jest 50 - ale to wszystko zależy od tego, jak umawiają się uczestnicy.

Powiązane artykuły

zamknij [x]