Rowery BMX

(2)
Marka
Dartmoor
Madd Gear
Cena
Rozmiar koła
20"
Płeć
dziecięcy
Kolor
czarny
czerwony
Ocena klientów

BMX - rower wyczynowy dla odważnych

Rower wyczynowy BMX – tak często mawia się na właściwie wszystkie rowery służące do robienia akrobacji. Okazuje się jednak, że nie każdy BMX jest sobie równy. Podobnie jak w rowerach szosowych, MTB, trekkingowych i innych znajdziemy zarówno jednoślady przeznaczone do „rekreacji” jak i wyczynowe maszyny do zadań specjalnych. Te ostatnie w rękach doświadczonego i odważnego rowerzysty potrafią tworzyć cuda w powietrzu i wytrzymywać nawet najbardziej twarde lądowania. Kluczowe jest tu dobranie odpowiedniej długości ramy. Rower BMX o zbyt krótkiej ramie będzie utrudniać wykonanie ewolucji, a w przypadku zbyt długiej możemy mieć większe problemy z poderwaniem go w górę.

 

Rowery BMX wyposażone są w niewielkie koła o średnicy 20 cali. Wyjątek stanowi BMX wyczynowy do dirtu, który ma koła w rozmiarze 26 cali. Niektórzy producenci posiadają w swojej ofercie nawet Rowery BMX zbudowane na kołach 29-calowych!

Rowery BMX - najwyższej jakości

Dobry BMX wyczynowy powinien być wykonany ze wytrzymałego stopu stali, np. chromowo-molibdenowej. Taki stop wytrzyma naprawdę duże obciążenia. Drugim istotnym elementem jest kierownica. Jej kształt musi być dobrze dopasowany do naszej budowy i stylu jazdy. Warto też zwrócić uwagę na pedały. Muszą zapewnić nam dobrą przyczepność. Rower BMX ma najczęściej pedały platformowe, o płaskich, szerokich platformach, na obrzeżach których znajdują się liczne piny wbijające się w podeszwę buta i zapewniające przyczepność.

 

Jeśli stoicie przed zakupem pierwszego BMX’a zachęcamy do zainteresowania się  polską marką Dartmoor. Ich rowery to synonim wytrzymałości i bardzo dobrego stosunku jakości do ceny. Kupując rower nie zapomnijcie o kasku, butach i rękawiczkach. Na początku mogą przydać się też ochraniacze na łokcie i kolana, ale nie ma się czego bać. Rower BMX to przede wszystkim fantastyczna przygoda, której warto doświadczyć. Przekonajcie się sami!

 


zamknij [x]
Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj je, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.
Rozumiem