Ramy rowerowe

Rama rowerowa to szkielet roweru, jego bazowa część, do której przyłącza się pozostałe elementy składowe. Na rynku występuje wiele różnych modeli ram, które charakteryzuje inna geometria. 

 

Rama roweru przybiera kształt w zależności od typu roweru. Rama rowerowa damska nie posiada górnej rury, tak jak ramy szosa czy ramy rowerowe mtb. Ramy do rowerów mają również inny kąt pomiędzy dolną rurą ramy, a rurką podsiodłową, co rzutuje na metodę pedałowania i środek ciężkości jednośladu. Ramy do roweru dzielą się także ze względu na długość i wielkość. Gdy zależy nam na pozycji aerodynamiczne, pochylonej - rama powinna być wydłużona (np. ramy szosowe).

 

Oprócz geometrii ramy, warto zwrócić uwage z jakiego materiału została wykonana. Ma to wpływ na komfort, wagę, a także cenę  finalnego produktu.W naszej ofercie znajdziesz ramy rowerowe wykonane z pełną precyzją i według najlepszych standardów jak:

Coraz rzadziej stosowanym materiałem dla ram jest wytrzymała stal. Jest jednak znacznie cięższa niż ramy karbonowe czy aluminiowe.

 

Rama do roweru powinna być dopasowana do naszego wzrostu i o odpowiednim rozmiarze. Długość odcinka pomiędzy rurą podsiodłową, a środkowym odcinkiem osi suportu wyznacza odpowiedni rozmiar ramy. Im jesteśmy wyższego wzrostu, tym rama powinna być większa. Na wielkość ramy ma też wpływ rodzaj uprawianej jazdy. Inaczej prezentuje się rama karbonowa mtb, a inaczej ramy karbonowe szosowe czy rama dirt street

 

Ramy te różnią się między sobą poszczególnymi parametrami. Rama rowerowa mtb jest mniejsza niż rama do roweru szosowego. Co więcej, ramy mtb mają siodełko i kierownicę umiejscowione na podobnym poziomie. W ramie szosowej liczy się umożliwienie rozwinięcia jak najszybszych prędkości, podobnie jak rama przełajowa. Rama taka jest dość duża, umożliwiająca szybsze manewrowanie i zwrotność. Rama trekkingowa jest mniejsza od szosowej, ale większa od ramy mtb. Natomiast rama do roweru dh zapewnia komfort nawet przy dużych dropach i hopach. W naszym sklepie znjadzie sie także rama mtb dirt, która dzięki aluminiowej osi w standardzie 135x10 mm zapewnia większa sztywność. 

 

Wszystkie te i inne ramy znajdziecie w naszej ofercie. Zamów swoją wymarzoną ramę rowerową już dziś.

 

 

zobacz więcej »
Cena od
do
Podkategorie
Produkty

W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne ramy rowerowe, stanowiące szkielet roweru, do którego przymocowywane są pozostałe części oraz akcesoria. Jej podstawowe cechy geometryczne są określone przez trójkąt główny. Decyduje on o charakterze konstrukcji. Rama szosowa i rama mtb ma specyficzną budowę: górna rura jest dłuższa, natomiast rura znajdująca się pod siodełkiem jest mocno nachylona. Taka konstrukcja wymusza przyjęcie przez kolarza pochylonej, aerodynamicznej pozycji. Inaczej jest w przypadku rowerów miejskich, gdzie rama do roweru miejskiego posiada znacznie krótszą górną rurę, dzięki czemu pozycja w trakcie jazdy jest bardziej wyprostowana i wygodna. W naszym asortymencie znajdują się ramy do wszystkich typów rowerów: ramy crossoweramy rowerowe szosowe, ramy do rowerów mtb, ramy trekkingowe, jak i ramy rowerowe downhill. Zapraszamy do składania zamówień w naszym sklepie.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]