Łańcuch Shimano Deore CN-M6100

89.14 zł
153.90 zł
-42%
Najniższa cena z 30 dni: 89.14 zł

Jest to najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni.

info
Kod:
ICNM6100126Q
Ilość
1
2
3
4
5
6
7
8
9+

Łańcuch 12 rzędowy Shimano Deore CN-M6100


Shimano od wielu lat stosuje niezmienną politykę - najnowsze technologie pojawiają się zawsze w najwyższej grupie Deore, które bardzo wysoko się ceni, a po pewnym czasie spływają do niższych grup i stają się bardziej przyjazne dla portfela przeciętnego kolarza MTB, a co za tym idzie - po prostu bardziej dostępne. Tak naprawdę nie mamy nic przeciwko, gdyż dzięki temu wiemy czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie. Kiedy w 2018 wprowadzono pierwszy napęd 1x12 o zakresie przełożeń 10-51T sygnowany logiem Deore, wiele osób niecierpliwie czekało, aż użyte technologie przejdą do niższych grup - Deore XT i SLX. I rzeczywiście, wkrótce Shimano wprowadziło te grupy do sprzedaży.

Nowe 12 rzędowe Shimano Deore M6100 

 • Producent: Shimano
 • Kod sprzedażowy: DEORE M6100
 • Dyscyplina rowerowa: MTB
 • Typ: HYPERGLIDE+
 • Tryby: 12 Speed
 • Ilość ogniw: 126
 • Zestaw zawiera łańcuch i spinkę  
Technologie


Kaseta i łańcuch układu napędowego Hyperglide+ o zmodyfikowanej konstrukcji poprawiają przyśpieszenie, wydajność zmiany przełożeń i płynność jazdy w każdym terenie – to rozwiązanie nowej generacji dla kolarzy MTB. Układ Hyperglide+ został opracowany z myślą o kolarstwie górskim nowej generacji, aby rowerzysta mógł bezustannie pedałować w praktycznie każdym terenie.Udoskonalony układ napędowy i dedykowany łańcuch gwarantują szybszą zmianę przełożeń, wydajniejsze przenoszenie mocy oraz większą stabilność łańcucha niż kiedykolwiek wcześniej. Precyzyjny wybór optymalnego momentu zmiany przełożenia w celu zachowania płynności jazdy pomaga rowerzystom dostosować się do gwałtownie zmieniających się warunków na szlaku. Hyperglide+ pomaga rowerzystom płynnie pokonywać trudne szlaki, ograniczając szarpnięcia podczas pedałowania i skracając czas zmiany przełożeń o 1/3 (w porównaniu z obecnym układem HG).


Funkcje:

 • Lepsze zazębienie łańcucha, pewniejsze trzymanie i większa płynność pedałowania przekładają się na wydajniejsze przenoszenie mocy oraz pewność jazdy w szybko zmieniających się warunkach terenowych.
 • Pewna zmiana przełożeń w górę i w dół w obu kierunkach poprawia koncentrację rowerzysty oraz przyśpieszenie.
 • Superwydajny układ napędowy o płynnym działaniu poprawia komfort i ogranicza zmęczenie rowerzysty.
 • Szeroki zakres przełożeń, wiele konfiguracji kasety oraz dostępne pojedyncze lub podwójne tarcze mechanizmu korbowego można dobrać odpowiednio do różnych stylów jazdy MTB, umiejętności i preferencji.


Łańcuch dedykowany do układu Hyperglide+ jest stabilniejszy, co przekłada się na lepszą wydajność zmiany przełożeń i płynniejsze przenoszenie mocy w nierównym terenie. Udoskonalony łańcuch HG ma dłuższą płytkę ogniwa wewnętrznego idealnie dopasowaną do nowego kształtu zębów tarczy mechanizmu korbowego, aby zmaksymalizować wydajność układu napędowego. Zmieniona konstrukcja ogranicza drgania zwykle spowodowane pracą płytek ogniw wewnętrznych i zewnętrznych na tarczy mechanizmu korbowego, a ponadto poprawia zazębienie i trzymanie łańcucha oraz płynność pedałowania.


Montaż aktualnej serii łańcuchów 11-rzędowych bez użycia narzędzi zapewnia użytkownikowi wygodę. (Narzędzie TL-CN10 jest również dostępne w celu dodatkowego ułatwienia montażu).
Klienci kupili również

zamknij [x]