Amortyzator Rock Shox SID SL Select 2P RMT czarny

3144.23 zł
3699.90 zł
-15%
Najniższa cena z 30 dni: 3144.23 zł

Jest to najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni.

info
Kod:
00.4020.962.001
Darmowa dostawa
Ilość
1
2
3
4
5
6
7
8
9+

Amortyzator rowerowy Rock Shox SID SL Select 2P RMT dysponujący skokiem 110 mm to wariant SID'a, którego największym atutem jest niska waga. Jak zapewnia producent, jest to najlżejszy amortyzator w jego katalogu. Rock Shox SID SL Select 2P przygotowany został do jazdy XC. Przy produkcji widelca wykorzystano najwyższej jakości materiały. Wyposażony jest w powietrzny system niwelujący wibracje, dzięki czemu rower pewnie prowadzi się nawet na największych wybojach.

 

Model korzysta ze sprężyny powietrznej z serii DebonAir+. To praktycznie najistotniejsza część amortyzatora. Jej zadaniem jest skuteczne pochłanianie wibracji od podłoża, co przekłada się na lepszą kontrolę jednośladu, tak ważną w jeździe XC. Wysoka skuteczność sprężyny powietrznej odczuwalna jest szczególnie w czasie stromych zjazdów, kiedy dobre tłumienie drgań jest na wagę złota.

 

Amortyzator rowerowy Rock Shox SID SL Select 2P dysponuje tłumikiem o dużej czułości – Charger RL. Jest to model, który również został specjalnie dobrany pod wymagania tras XC.
Warto również wspomnieć, że w Rock Shox SID SL Select 2P zdecydowano się wykorzystać płyn o nowej mieszance składników – Maxima Plush Dynamic Suspension Lube. Doskonale wycisza on pracę układu dzięki zmniejszeniu tarcia pomiędzy uszczelkami i tulejami, co dodatkowo ma także pozytywny wpływ na ich żywotność.

 

Producent dostosował ten model do rowerów, których opony nie przekraczają szerokości 60 mm, a koła mają wielkość 29 cali. Co więcej, amortyzator oficjalnie został zatwierdzony do współpracy z rowerami elektrycznymi.
Sterowanie amortyzatorem odbywa się poprzez manetkę (element nie znajduje się w zestawie, należy dokupić go oddzielnie). Tłumienie kompresji zależnie od potrzeb można regulować na 2 poziomach.

 

 

Specyfikacja

Marka ROCK SHOX
Przeznaczenie XC
Sprężyna powietrzna (DebonAir+)
Skok 110 mm
Rozmiar koła  29"
Maksymalna szerokość opony 60 mm
Rozmiar tarczy hamulca 160-200 mm
Mocowanie hamulca post mount
15 x 110 mm
Offset 44 mm
Rura sterowa tapered 1,5"-1 1/8"
Blokada skoku manetka
Kolor czarny (połysk)
zamknij [x]