Amortyzator Rock Shox BoXXer Select D2 to nowa odsłona zaawansowanego komponentu rowerowego, któremu zaufało wielu profesjonalnych, topowych zawodników. Produkt przeznaczony jest do wymagającej jazdy terenowej, przede wszystkim downhillowej.
Na szczególną uwagę zasługuje zastosowana w amortyzatorze rowerowym Rock Shox BoXXer Select D2 całkiem nowa sprężyna pneumatyczna Linear XL (wsparta dodatkowo odbojnikiem Jounce Bottom-Out), która doskonale wspiera kolarza w każdym momencie skoku – zarówno na jego początku, jak i przy lądowaniu.
Ponadto w amortyzatorze zastosowano nowoczesny tłumik kompresji Charger 3.2 RC z intuicyjnym sterowaniem i szerokim zakresem dopasowania, co przekłada się na niemal nieskończoną możliwość regulacji zawieszenia względem aktualnych potrzeb – dzięki temu docenią go zarówno zawodowi kolarze, jak i amatorzy jazdy terenowej. Charger 3.2 RC jest także niemal bezgłośny, więc zamiast na hałasie, możesz skoncentrować się na trasie.
Zastosowane w Rock Shox BoXXer Select D2 uszczelki wraz z mieszanką Maxima 920 15 zmniejszą tarcie, zapewniając płynniejszą jazdę oraz długowieczność widelca. Amortyzator jest kompatybilny z błotnikiem Rock Shox BoXXer (sprzedawanym oddzielnie).
| Marka | ROCK SHOX |
| Przeznaczenie | DH, FR |
| Rozmiar koła | 29" |
| Skok | 200 mm |
| Rura sterowa | 1 1/8" |
| Oś | 20 x 110 |
| Offset | 52 mm |
| Sprężyna | Debon Air + Linear XL |
| Liczba trybów | 2 |
| Kolor | czarny |