Amortyzator Rock Shox BoXXer Ultimate D2 to komponent rowerowy stworzony, aby odpowiedzieć na potrzeby wszystkich kolarzy, kochających ścigać się w terenie. Marka projektując ten amortyzator przedni, chciała całkowicie wyeliminować chaos, zapewnić użytkownikowi przewidywalne prędkości, przyczepność oraz kontrolę, czyli to, co najważniejsze na górskich szlakach.
Amortyzator Rock Shox BoXXer Ultimate D2 wykorzystuje do swojej pracy zupełnie nową sprężynę powietrzą Linear XL wspieraną przez odbojnik dociskowy. Na tle konkurencji rozwiązanie to wyróżnia się wysokim wsparciem kolarza na każdym etapie wykonywania skoku, co gwarantuje doskonałą stabilność.
W widelcu zastosowano także nowy tłumik – Charger 3.2 z technologią ButterCups (zmniejszającą drgania od podłoża o ok. 20%). Model oferuje wyjątkowo prostą i intuicyjną konfigurację, świetnie współpracuje z Linear XL, a do tego pracuje bardzo cicho, więc będziesz mógł w pełni skoncentrować się na szlaku. Ponadto w Rock Shox BoXXer Ultimate D2 zastosowano również nowy pierścień sterujących z ponumerowanym regulatorem kompresji umożliwiającym łatwe zmniejszanie lub dodawanie tłumienia, zależnie od potrzeb.
Amortyzatory z podserii Ultimate korzystają z technologii ButterWagonTech – zapewniającej stały dopływ oleju, co redukuje tarcie, tym samym poprawiając płynność pracy widelca. Podobną funkcję pełnią zastosowane uszczelki wysokiej klasy oraz mieszanka Maxima 920 15 W.
Rock Shox BoXXer Ultimate D2 współgra z błotnikiem przykręcanym BoXXer (nieobecnym w zestawie).
| Marka | ROCK SHOX |
| Przeznaczenie | DH, FR |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Skok | 200 mm |
| Rura sterowa | 1 1/8" |
| Oś | 20 x 110 |
| Offset | 48 mm |
| Sprężyna | DebonAir+ W/ButterCups |
| Liczba trybów | 2 |
| Kolor | czarny |