Amortyzator Rock Shox Rudy XL Ultimate należy do serii gravelowej, zaprojektowanej w taki sposób, aby dać Ci maksymalną kontrolę i komfort w czasie jazdy po szutrach. Widelec ułatwi Ci eksplorowanie nowych szlaków i znacznie zwiększy możliwości Twojego roweru gravelowego. Projektanci z amerykańskiej marki zdecydowali się zastosować większy prześwit na opony, co pozwala zamontować ogumienie o szerokości nawet 2,25 cala, przekładające się na przyczepność, która na pewno przyda się na najbardziej wymagających trasach.
Amortyzator Rock Shox Rudy XL Ultimate korzysta z komory powietrznej Solo Air – idealnie dostrojonej do krótkich skoków, charakterystycznych dla jazdy po żwirze. Ponadto widelec dysponuje wyjątkowo lekkim tłumikiem Charger Race Day 2 – doskonale kontroluje on skok zawieszenia, zapewniając zawsze idealną przyczepność, a dodatkowo oferuje zaawansowaną funkcję blokady. Z nim pokonasz każde wzniesienie, nawet najbardziej strome.
Z kolei golenie amortyzatora rowerowego Rock Shox Rudy XL Ultimate to optymalny kompromis między niedużą masą, wysoką sztywnością oraz niezawodnością działania. Do modelu można zamocować na 2 śruby krótki błotnik z tej samej serii (do dokupienia oddzielnie).
| Marka | ROCK SHOX |
| Przeznaczenie | gravel |
| Rozmiar koła | 28" |
| Skok | 50 mm |
| Rura sterowa | 1 1/8 - 1,5" |
| Oś | 12 x 100 |
| Offset | 45 mm |
| Sprężyna | Solo Air |
| Liczba trybów | 2 |
| Kolor | czerwony |