Amortyzator Rock Shox SID SL Select Charger RL to model stworzony dla wszystkich wymagających miłośników kolarstwa górskiego, zwłaszcza w odmianie XC. Amerykańska marka zaprojektowała ten widelec, w taki sposób, aby był jak najlżejszy, a jednocześnie zapewniał kontrolę i najwyższe osiągi – niezbędne do efektywnego ścigania się z innymi.
Amortyzator Rock Shox SID SL Select Charger RL bazuje na niewiele ważącej, ale solidnej konstrukcji opartej na rurze sterowej z aluminium i goleniach dolnych z magnezu. Ponadto projektanci wykorzystali w widelcu sprężynę pneumatyczną DebonAir+, która sprawnie pomaga zapanować nad rowerem w czasie skoków oraz poruszania się po trudniejszym terenie.
Ponadto amortyzator korzysta z lekkiego tłumika Charger RL – stopniowa regulacja kompresji sprawi, że łatwo Ci będzie dostosować swój jednoślad do specyfiki danej trasy, w taki sposób, aby zawsze utrzymać maksymalną przyczepność.
Ten widelec to doskonały kompromis między wysoką sztywnością a lekkością. Warto też dodać, że amortyzator Rock Shox SID SL Select Charger RL nadaje się również do montażu przy górskich rowerach elektrycznych oraz możesz zamocować na nim specjalny błotnik tego samego producenta (do dokupienia osobno).
| Marka | ROCK SHOX |
| Przeznaczenie | MTB, XC |
| Rozmiar koła | 29" |
| Skok | 110 mm |
| Rura sterowa | 1 1/8 - 1,5" |
| Oś | 15 x 110 |
| Offset | 44 mm |
| Sprężyna | DebonAir+ |
| Liczba trybów | 3 |
| Kolor | czarny |