Opony do wózków inwalidzkich

Filtry
Marka
Schwalbe
Rozmiar koła
12,5"
20"
22"
24"
26"
28"
Cena

Jakie dobrać opony do wózka inwalidzkiego?

Generalnie rozmiarówka ogumienia do wózków inwalidzkich mieści się między rozmiarem 12,5'' a 26'', z czego wszystkie wymiary powyżej najmniejszego są bliźniaczo podobne do rozmiarówki rowerowej. Drobne różnice mogą wynikać z konstrukcji obręczy, ale ogumienie jest oparte o wzorce rowerowe: pozwala to stosować te same wentyle, mleczka, szprychy, podobne piasty z niskimi oporami. Większe jest jednak ciśnienie i mocniejszy oplot opony.

 

Dobre opony do wózka inwalidzkiego mają jednak dużo bogatszą powierzchnię bieżnika, wychodzącą w zasadzie naprzeciw potrzebom. Należy dobrać je tak, aby pasowały zarówno do długości ramion siedzącej osoby, jak i siły i konstrukcji dłoni. Odpowiednie, markowe opony mają solidną mieszankę gumy która z jednej strony w środku bieżnika jest mocna i bardzo wytrzymała, z drugiej - po jego brzegach wyposażona w pasy na dłonie, ułatwiające chwyt i nieuszkadzające skóry.

 

Do perfekcji opanowało tu podwórko Schwalbe - widać to na przykładzie doskonałych opon do wózków jak Marathon, Pro One i przede wszystkim genialnej serii Rightrun. Jest to opona która w środku zawiera doskonałe patenty znane z rowerów - przede wszystkim SafeGuard czyli wkładkę antyprzebiciową: niezwykle proste i skuteczne rozwiązanie. Mieszanka to bardzo mocny Black'n'Roll, ale oblany po brzegach pasami 2Grip - delikatne tworzywo daje doskonałą kontrolę i poczucie komfortu. Dodatkową zaletą jest świetna kolorystyka - Rightruny mają żywe połączenia, zwiększające widoczność. Są to genialne opony do wózków inwalidzkich. Możecie śmiało kierować się ich wykonaniem jako wzorcem w doborze własnych opon tego typu. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty - w razie wszelkich wątpliwości pomożemy.

 


zamknij [x]