Opony rowerowe 29 cali

Filtry
Marka
Author
Continental
CST
Kenda
Maxxis
Michelin
Mitas
Panaracer
Schwalbe
Vittoria
WTB
XLC
Cena
Typ
drutowa
zwijana
Przeznaczenie
BMX
DH
Enduro
MTB
Trail
XC
do e-bików
gravel
szosa
trekking/miejskie
zimowe
Szerokość opony
1,10"
1,40"
1,75"
1,90"
2,00"
2,10"
2,20"
2,25"
2,30"
2,35"
2,40"
2,50"
2,60"
2,80"
3,00"
60 mm
Pasek odblaskowy
tak
Tubeless
tak

Na co zwrócić uwagę wybierając oponę rowerową 29 cali?

Opona rowerowa 29' to ogumienie, które spotkamy często na wyścigach enduro, downhillu czy maratonach. Jej popularność wynika z uniwersalnej charakterystyki i zachowania doskonałej przyczepności. Część opon 29'' założymy na uniwersalne koła 28. Jak więc wybrać dobrą oponę?

 

Przede wszystkim kierujmy się wartościami technicznymi koła i dobierajmy oponę do wymiaru ramy. W MTB nie ma większego problemu ze stosowaniem opon 29'' - rama ma na tyle dużą tolerancję, że spokojnie przyjmie ten rozmiar. Problem może pojawiać się w rowerach miejskich gdzie dopasowanie kół i osprzętu jest ścisłe - np. może zaistnieć konieczność wymiany błotników na szersze i mocowane wyżej. Dlatego kierujmy się przede wszystkim opisem technicznym ramy i kół. Drugim kryterium są nasze potrzeby i dopasowana do nich szerokość ogumienia 29''. W MTB rozpiętość potrzeb jest ogromna - od szybkich przejazdów na węższych oponach o szerokości 2,1 cala po wymagające wyścigi enduro, gdzie standardem jest na przykład rozmiar 29x2.25 cala. Koniecznie dopasujmy też bieżnik. Agresywny, z głębokim wyżłobkowaniem będzie świetny na luźny i wymagający teren. Ten gładszy i stawiający mniejszy opór sprawdzi się na twardszych nawierzchniach przy czym rozmiar opony rowerowej zwiększy tu poczucie komfortu.

 

We wszystkich parametrach, które sprawiają Wam kłopot możecie zwrócić się do nas o pomoc. Chętnie rozjaśnimy zawiłe sytuacje, pomożemy odczytać właściwe wymiary, zasugerujemy dobry model opony - zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, przejrzyjcie ją i zdecydujcie które ogumienie 29'' jest Wam najbardziej potrzebne.

 


zamknij [x]