5 najpopularniejszych trenażerów rowerowych, jaki trenażer wybrać?

Trening na rowerze w polskim klimacie późną jesienią, zimą oraz wczesną wiosną potrafi być mocno utrudniony. Warunki atmosferyczne nie zawsze umożliwiają bezpieczne poruszanie się po drogach. Oblodzenie nawierzchni, niska temperatura czy silne opady deszczu nie tworzą  komfortowej atmosfery do przeprowadzenia zaplanowanej sesji treningowej.

 

Popularne trenażery rowerowe

 

W takiej sytuacji warto zwrócić się w kierunku bogatej oferty trenażerów rowerowych, które współpracując z Twoim rowerem, znakomicie symulują, niekiedy wręcz zastępując jazdę na zewnątrz. Wybór właściwego trenażera pod własne potrzeby nie jest trudny. Należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych różnić pomiędzy poszczególnymi konstrukcjami.

Trenażery rowerowe - kiedy warto na nich trenować?

Trening na rowerze w polskim klimacie późną jesienią, zimą oraz wczesną wiosną potrafi być mocno utrudniony. Warunki atmosferyczne nie zawsze umożliwiają bezpieczne poruszanie się po drogach. Oblodzenie nawierzchni, niska temperatura czy silne opady deszczu nie tworzą  komfortowej atmosfery do przeprowadzenia zaplanowanej sesji treningowej. W takiej sytuacji warto zwrócić się w kierunku bogatej oferty trenażerów rowerowych, które współpracując z Twoim rowerem, znakomicie symulują, niekiedy wręcz zastępując jazdę na zewnątrz. 

Jaki trenażer rowerowy wybrać?

Wybór właściwego trenażera pod własne potrzeby nie jest trudny. Należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych różnić pomiędzy poszczególnymi konstrukcjami. Kolejnym kryterium wyboru trenażera rowerowego jest oczywiście cena.

 

Trenażery rolkowe

Należą do najpopularniejszych modeli. Proste w konstrukcji i intuicyjne w obsłudze, znakomicie poprawią Twój balans ciała na rowerze. Chodź specyfika jazdy na rolce wymaga przyzwyczajenia, odwdzięczy się on niezawodnością oraz  prostotą użytkowania. W tej kategorii znajdziemy m.in. popularny model Elite Quick Motion, Elite Arion Mag 3 z ramą z polamidu wzmocnionego włóknem szklanym, czy Elite Nero wyposażony w opór magnetyczny oraz paraboliczne rolki osadzone na pływającej ramie. Zasadniczą zaletą rolki jest całkowita kompatybilność z każdym typem roweru i wielkością kół.

Trenażery z rolką oporową

Odrębną kategorię tworzą trenażery z rolką oporową. Rama urządzenia utrzymuje rower stabilnie w miejscu, a opór generuje torus oporowy dociśnięty do tylnego koła. Klienci od lat chętnie wybierają tutaj ofertę Elite, z modelem Nowo Force 5, Qubo fluid z cenionym oporem hydraulicznym, czy ofertę Tacxa z modelami Busido, Vortex, Genius oraz Ironman. Te nowoczesne urządzenia zapewniają nie tylko rozbudowane funkcje treningowe.

 

Wzbogacą jazdę o rozbudowane opcje rywalizacji sportowej w rzeczywistości wirtualnej, symulację nachylenia trasy, uatrakcyjnią trening o możliwość pokonania znanych tras wyścigów na nagraniach DVD oraz pozwolą śledzić wszystkie potrzebne parametry treningu zdalnie na komputerze, tablecie czy smartphonie. Warto zapatrzeć się w specjalną oponę treningową, która dużo lepiej zniesie zużycie oraz zmniejszy generowany hałas i wibracje. Pomocą służy opona pod trenażer Schwalbe Insider.

Trenażery zastępujące tylne koło

W ostatnim czasie na rynku wyodrębniła się nowa kategoria urządzeń - trenażery zastępujące tylne koło roweru. Niepodważalne zalety tego rozwiązania to niezwykle cicha praca oraz dużo lepsza kontrola nad generowanym oporem/mocą. Numerem jeden jest tutaj model Elite Turno. Stał się on niemal synonimem cichej i płynnej pracy. Oferowany jest wersjach dla każdego typu roweru oraz w różnych standardach mocowania osi. Wersją multimedialną tego popularnego modelu jest Real B+ , który oferuje wszystkie znane funkcje z modeli z rolką, ponadto współpracuje z rozbudowaną aplikacją do analizy postępów treningowych.

 

5 najpopularniejszych trenażerów rowerowych wg Rowertour.com

Przedstawiamy najpopularniejsze naszym zdaniem trenażery rowerowe. Są to sprawdzone konstrukcje, które zyskały dobrą opinię profesjonalnych zawodników oraz amatorów treningu w domu. 

Elite Suito-T ANT+, FE-C Bluetooth, pomiar mocy

Zupełna nowość, która w krótkim czasie podbiła serca kolarzy. Mały, zgrabny, łatwy w obsłudze i cichy. Więcej o Elite Suito napisaliśmy w naszym artykule: "Elite Suito - nowy interaktywny trenażer rowerowy"

 

Trenażer rowerowy z bluetooth Elite Suito-T

Elite Turno Misuro B+, ANT+, Bluetooth

Elite Turno jest trenażerem o bezpośrednim przełożeniu napędu, oraz mocnym zintegrowanym niezwykle płynnym systemem oporowym opartym na technologii fluid. Trenażer stanowi kolejną opcję w ciągle rosnącej ofercie rozwiązań treningowych marki Elite. Jeszcze większa precyzja, obniżony poziom generowanego dźwięku, duża moc, wszystko to sprawia, że Turno reprezentuje kolejny krok w ewolucji trenażera Turbo muin, z którego czerpie wszelkie zalety i mocne strony, przesuwając granicę osiągów jeszcze dalej.

 

Trenażer Elite Turno Misuro B+ z czujnikiem ANT+

 

Elite Arion Mag 3 Parabolic - paraboliczne rolki

Elite Arion Mag 3 Parabolic - paraboliczne rolki oparte są na tej samej ramie co V-Arion, jednak pozbawione inercyjnego modułu oporowego. Posiadają 3-biegowy magnetyczny układ oporowy wbudowany w środku rolki umożliwiający szeroki wachlarz opcji szkoleniowych.

 

Trenażer rolkowy Elite Arion Mag 3 Parabolic

 

Elite Drivo Trenażer rowerowy Interactiv pomiar mocy ANT+ Bluetooth Smart

Drivo możemy używać na swoim rowerze szosowym jak i górskim. Sprawdza się idealnie w treningu opartym o kadencję, moc, czy powtórzenia w sprincie. Pozwala znakomicie odwzorowywać nachylenia nawet do 24%.

 

Popularny trenażer Elite Drivo z pomiarem mocy ANT+

 

Elite Novo Force 8 Trenażer

Elite Novo Force 8 Trenażer to dobra propozycja dla mieszkańców w bloku, czy innym podobnym budynku mieszkalnym. Rolka z elastogelu, zapewnia lepszy chwyt, bardziej cichą pracę (zmniejszeniu hałasu o 50% w porównaniu do rolek metalowych) i mniejsze zużycie opon o ok. 20% w porównaniu z rolkami metalowymi. Zapraszamy również do przeczytania naszego artykułu pt. "Rowertour testuje trenażer Elite Novo Force 8" gdzie testowaliśmy wspominany trenażer.

 

Najpopularniejszy trenażer Elite Novo Force 8

 

Pomożemy Ci wybrać odpowiedni trenażer

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą trenażerów rowerowych. Na pewno wybierzesz urządzenie dobrane do swoich potrzeb z naszej bogatej oferty. Jeśli masz problem z wyborem - skontaktuj się z Naszymi specjalistami. Posiadamy wiele lat doświadczeń w startach w wyścigach rowerowych oraz sami trenujemy z wykorzystaniem trenażerów. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni do Twoich aktualnych potrzeb oraz dopasowany do treningu, jaki sobie zaplanowałeś.

zamknij [x]
Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj je, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.
Rozumiem